Bobkové listy ochrání kuchyni a potraviny před moly

Bobkové listy se často přidávají do polévek, omáček a jiných jídel, aby se zlepšila chuť a dodalo jedinečné aroma. Ukazuje se, že se používají nejen v kuchyni, ale dokážou i vystrašit různý hmyz. Použijte bobkový list a zabraňte tak výskytu nezvaných hostů.

Bobkový list a hmyz

Potravinoví moli jsou obtěžující hmyz, který hnízdí ve volných výrobcích, jako je mouka, kroupy, ovesné vločky. Nejčastěji je s sebou přinášíme s nákupem a ani o tom nevíme. Tito moli ztěžují život a je obtížné se jich následně zbavit – boj proti tomuto hmyzu je někdy dlouhotrvající. Skvělou zbraní v boji proti potravinovým molům budou bobkové listy.

Doporučený článek:  Grilovací rošt snadno vyčistí rozkrojená cibule

Jejich intenzivní aroma má na tento hmyz dráždivý účinek – již několik listů účinně vyděsí tyto nechtěné nájemníky. Bobkový list můžete vložit přímo do obalu s moukou, rýží nebo jiným sypkým výrobkem. Abyste v budoucnu zabránili výskytu potravinových molů, můžete na police kuchyňských skříněk položit bobkové listy.

Zdroj obrázku: Freepik

Překvapivé vlastnosti bobkového listu

Brilantních účinků dosáhnete také pomocí vavřínového esenciálního oleje. Na čajovou lžičku stačí aplikovat sodu bikarbonu a poté nalít několik kapek tohoto extraktu. Zavřete celek v malé nádobě a na víku udělejte malé otvory. Může to být balení od zápalek nebo třeba nádoba, kterou zabalíte do fólie.

Doporučený článek:  Epsomská sůl je tajnou zbraní zkušených zahradníků. Úrodu ochrání před nenasytnými šneky i mšicemi

Přes výsledné otvory se bude linout aroma bobkového listu – díky tomu se žádný potravinový mol neodváží vstoupit do vašich skříněk. Způsoby s bobkovými listy jsou skvělé v boji proti molům, je však také třeba vědět, co dělat, aby se minimalizovalo riziko invaze molů do kuchyně. Volné výrobky byste měli skladovat v uzavřených nádobách. Bude to druh ochrany před vniknutím molů dovnitř. Bobkový list je pozitivní ochrana za každých okolností.

Zdroj: https://www.minimax.com.au/blogs/minimax-style/how-to-get-rid-of-pantry-moths-forever
.

Doporučené články