Podzimní koktejly zahřejí v sychravých dnech

Podzim přichází s chladnějším počasím a zbarvenými listy. Nyní není nic lepšího, než si vychutnat teplý a chutný koktejl. Podzimní sezóna nabízí bohatou paletu chutí a ingrediencí, které můžete využít k vytvoření koktejlů, které vás ohřejí a potěší. Mrkněte se na inspiraci pro koktejly, na kterých si pochutnáte a zároveň zažijete chuť podzimu ve své sklenici.

Hřebíčkový jablko-kanelový koktejl

Koktejl s příchutí hřebíčku, jablek a skořice je ideální volbou pro podzimní večery. Smíchejte jablečný džus, hřebíček a špetku mleté skořice. Přidejte rum nebo bourbon a promíchejte. Na závěr ozdobte plátkem čerstvého jablka a hřebíčkem. Tento koktejl vás ohřeje a provoní celý domov.

Doporučený článek:  Rajčatový kečup je nuda. Vyzkoušejte neokoukaný recept z červené řepy

Dýňový spice martini

Dýňové kořeněné martini je oblíbeným podzimním koktejlem. Smíchejte dýňový pyré, vanilkový sirup, rum a skořici v mixéru. Nalijte do martini sklenice a ozdobte skořicovou tyčinkou nebo plátkem dýně. Tento koktejl má bohatou a krémovou texturu, která vás zahřeje.

Zdroj obrázku: Freepik

Hruškový gin fizz

Hruška je dalším skvělým podzimním ovocem, které najdete na každém lokálním trhu. Pro tento koktejl smíchejte hruškovou šťávu, gin, med a citronovou šťávu v mixéru s ledem. Nalijte do vysoké sklenice a doplňte perlivou vodou. Ozdobte plátky hrušky a citronu. Tato osvěžující kombinace chutí vám dodá energii i v chladných večerech.

Doporučený článek:  Cuketový chléb je levnou a zdravou alternativou ke klasickému pečivu

Jablečný karamelový old fashioned

Pokud máte rádi tradiční koktejly, vyzkoušejte podzimní verzi old fashioned. Rozmačkejte jablečný plátek se skořicí a trochou karamelového sirupu v hmoždíři. Přidejte bourbon a led. Zamíchejte a ozdobte plátkem jablek. Tento koktejl má výraznou chuť a určitě vás zahřeje.

Vanilkový latté s kořeněným rumem

Pokud preferujete teplé nápoje, vytvořte si podzimní verzi latté. Smíchejte silnou kávu s horkým mlékem, vanilkovým sirupem a špetkou kořeněného rumu. Na povrchu koktejlu můžete přidat šlehačku a posypat skořicí. Tato nápojová variace je ideálním společníkem pro relaxaci u krbu.

Zdroj: https://www.liquor.com/articles/the-hot-list-fall-cocktails/
.

Doporučené články