V jídelníčku pro nejmenší nesmí chybět všechny důležité složky. První příkrmy ale nemusí být složité

Pokud hledáte informace o výživě dětí, jste na správném místě. V dnešním článku vám řekneme, jaké první potraviny jsou pro vaše dítě nejvhodnější. Díky správné stravě mohou děti růst a celý jejich organizmus bude správně fungovat.

Nejvíce prospěšných složek

Pokud svému dítěti začínáte dávat první příkrmy ve formě zeleniny, dávejte si pozor na správnou přípravu. Při tradičním vaření ve vodě se spousta cenných minerálů vyplaví do vody. Proto je lepší při prvních příkrmech zeleninu připravovat na páře. Takto zůstanou všechny cenné složky v zelenině a ta si zachová výraznější chuť.

Doporučený článek:  Cukr lze snadno nahradit zdravějšími variantami

Jablko patří mezi první ovoce, se kterým dítě většinou seznámíme. Je to kvůli nízkému obsahu alergenů. Podávejte dítěti pyré ze sladkých a jemných odrůd. Později můžete jablko nastrouhat na skleněném struhadle. Pokud už má batole zuby, můžete mu zkusit podat malý kousek uvařeného jablka, aby si nacvičilo žvýkání celých kousků.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbené těstoviny

Těstoviny jsou základem mnoha výživných jídel. Poskytují komplexní uhlohydráty, které dodávají dítěti energii na několik hodin. V závislosti na odrůdě pšenice, ze které jsou těstoviny vyrobeny, budou po uvaření pružné nebo měkké. I když je žlutý sýr mnohem hůře stravitelný než bílý, neznamená to, že by měl být vyřazen ze stravy dítěte.

Doporučený článek:  Sladká limonáda osvěží, tím však její výhody končí. Pravidelné pití zkracuje život

Ananas je aromatický, sladký a zároveň bohatý na vlákninu, vitamín C, draslík a vápník. Je proto ideální pro dezerty, k masu nebo do salátů. Vaše dítě jistě ocení jeho sladkou chuť a je to mnohem lepší volba než různě zpracované sladkosti. I když je konzervovaný ananas chutný, určitě je vždy lepší sahat po čerstvém ovoci. Čerstvé ovoce v sobě nemá různé chemické látky nebo konzervanty, které obsahuje konzervovaný ananas.

Zdroj: https://www.nhs.uk/start4life/weaning/what-to-feed-your-baby/around-6-months/
.

Doporučené články