Jak si udělat salát z tuňáka a ananasu?

Salát z tuňáka a ananasu je velmi jednoduchý na přípravu, takže ho zvládne i malé dítě, s drobnou pomocí. Budete potřebovat jen několik surovin a vykouzlíte z nich skvělé jídlo, které bude chutnat všem. Navíc se hodí na horké letní dny, protože je lehké a zároveň vám dodá veškeré minerály a další látky.

Jak si takový salát s tuňákem a ovocem udělat?

Budete potřebovat jen několik základní suroviny, ze kterých vykouzlíte skvělý salát, který bude chutnat každému. Připravte si tuňáka, nejlépe v oleji, který slejete. Dále budete potřebovat:

  • Ananas v konzervě, asi 5-6 plátků
  • 10 gramů zelené čočky
  • 2 ks jarní cibulky
  • Hořčici
  • Pepř
  • Sůl na vaření
Doporučený článek:  Tekutý poklad, který zastaví stárnutí: Lněný olej patří k tomu nejcennějšímu, co svému tělu dát

Nejdříve si uvařte zelenou čočku v osolené vodě až do měkka. Nechte ji vychladnout a poté přidejte tuňáka, nakrájený ananas, jarní cibulku a koření. Ochutnejte a v případě ještě dochuťte solí a pepřem. Jídlo je připravené hned, nemusí se nic složitě vařit.

Můžete přidat i těstoviny a další zeleninu

Jestli máte tuňáka rádi, určitě vyzkoušejte různé varianty salátů. Můžete k němu přidat například těstoviny. Vhodné jsou také uvařená vejce nebo jiné druhy zeleniny, které máte rádi. V takovém případě můžete využít svou fantazii. Jestli naopak neholdujete rybám, místo tuňáka můžete do salátu použít kuřecí maso, které předtím ještě naložte do marinády a zprudka opečte.

Doporučený článek:  Zdravé a chutné alternativy mají místo v každé kuchyni

Co se týče salátů, můžete vyzkoušet hned několik způsobů, jak si je připravit. Salát není jen ten hlávkový, ale můžete si připravit různé varianty, ať masové, zeleninové nebo ovocné. Záleží je na vaší chuti nebo chuti těch, pro které jídlo připravujete. Saláty se skvěle hodí jako osvěžení na letní večírky. Dochutit si je můžete různými bylinkami, které si můžete doma vypěstovat. Nezapomeňte saláty dobře dochutit, protože koření udělá velmi mnoho. Saláty jsou vhodné hlavně, když chcete změnit životní styl, protože jsou zdravé a obsahují vitaminy i minerály, které tělo potřebuje.

Doporučený článek:  Nejlepší lék na podzimní nemoci stojí pár korun. Lněné semínko je škoda nevyužít
.

Doporučené články