Jednoduchý a velmi rychlý sendvičový salát na toasty

Hledáte jednoduchý, rychlý a levný salát, který můžete dát na chleba nebo toasty? Možná se vám zdá, že kombinace šunky a sýru je banální a nikoho již nepřekvapí. Dokážeme vám, že nemáte pravdu. I toto základní spojení surovin může být jedinečné a může úžasně chutnat. Pokud hledáte tip na jednoduchou svačinu nebo zajímavé pohoštění na oslavu, spolehněte se na tento recept.

Co budete potřebovat?

Není na tom nic složitého. Na výrobu originálního salátu budete potřebovat jen šest ingrediencí, které snadno seženete v potravinách kdykoli během roku. Příprava je stejně jednoduchá jako nákupní seznam, takže se vám tento recept bude zajisté velmi líbit. Jen si nezapomeňte koupit také svůj oblíbený chléb, veku na chlebíčky nebo toasty. Podívejme se, co budete potřebovat na tuto úžasnou svačinku:

  • 250 – 300 g konzervované šunky,
  • 250 g žlutého sýra s výraznou chutí,
  • 4 středně velké nakládané okurky,
  • 2 vrchovaté lžíce majonézy,
  • 1 vrchovatá lžíce zakysané smetany,
  • ½ lžičky hořčice.
Doporučený článek:  Vynikající salát s květákem a kuřecím masem pro celou rodinu

Způsob přípravy

Z výše uvedených surovin můžete během 30 minut připravit pohoštění pro pět až šest lidí. Potěší vás zajisté také cenová dostupnost receptu, protože vás bude stát jen pár korun. Příprava je tak jednoduchá, že tomu ani neuvěříte. Šunku, sýr a okurky nakrájejte na tenké nudličky. Poté všechny ingredience dejte do mísy, přidejte majonézu, zakysanou smetanu a důkladně promíchejte.

 

Dejte si záležet, aby se ochutily všechny připravené nudličky a pokrm chutnal vždy stejně. Nejlepší je připravit salát alespoň několik hodin předem, aby se chutně spojili a vytvořili vynikající směs, kterou můžete nanést na chléb nebo toasty a podávat své rodině i přátelům. Nezapomeňte, že při pokojové teplotě vynikne chuť všech surovin, takže salát nepodávejte rovnou z lednice. Přejeme dobrou chuť a příjemně strávené chvilky s rodinou a přáteli.

Doporučený článek:  Čerstvá rajčata jsou plná chuti a vitamínů, představují lepší volbu než konzervovaná
.

Doporučené články