Dieta nemusí být utrpení. Při správné skladbě jídel si ji lze dokonce i užít

Většina lidí má dietu spojenou s hladověním, nedostatkem energie a také přísunu potravin. Není to ale pravda. Dieta by vás měla napojit na zdravý životní styl, zdravé stravování a také pravidelný sport nebo jiný pohyb. Trenéři a dietologové doporučují všem nejdříve odborné konzultace, než se sami pustí do hubnutí. Jejich zdraví by mohlo utrpět a nejvhodnější bude připravit každému dietu na míru.

Kdy je nejlepší začít s dietou?

Na dietu neexistuje žádný správný čas. Musíte si srovnat především v hlavě, jak se cítíte, a jestli chcete něčeho dosáhnout. Poté už jen stačí vynechat některé potraviny, jiné naopak do jídelníčku zařadit a už po několika týdnech byste měli vidět výsledky. Poté k jídelníčku přidejte i pravidelný pohyb a budete mít vyhráno. Takto si můžete udržet postavu dlouhodobě. Diety ale drží především lidé, kteří chtějí na fitness soutěže nebo potřebují zhubnout rychleji.

Jak mít ale dobrý pocit z toho, že se v něčem musíte omezovat? Bohužel neexistuje nikdy správný čas, na to začít. Musíte sami vědět, kdy jste překročili určitou hranici. Pokud jste se do diety pustili, nemusíte znamenat, že budete trpět. V hlavě si musíte přepnout, protože jedině konzumací zdravých potravin můžete dosáhnout svého cíle. Mnoho lidí si to i přesto neuvědomuje.

Doporučený článek:  Za problémy s trávením si většinou můžeme sami. I malá úprava jídelníčku dokáže ulevit

Ve většině případů jen dieta nestačí

Kromě omezení konzumace některých potravin bude potřeba přidat i cvičení. Odborníci uvádějí, že 80 % hubnutí tvoří právě jídelníček, a něco na tom bude. Nejdříve musíte zhubnout nějaké kilogramy, abyste se pak mohli vyrýsovat. Prvních pár dní bude nekonečných, protože vás bude hodit mlsná a budete mít pocit, že musíte sníst všechno, co najdete v lednici. Pokud ale první dny zvládnete, zbavíte se závislosti na sladkém nebo na smažených potravinách.

Lidé pak uvádějí, že na podobné produkty musí mít vyloženě chuť, aby si je dopřáli, ale ve skutečnosti ji pak už vůbec nechybí. Stejně jako alkohol nebo kouření cigaret. Zdravý životní styl je během na dlouhou trať a vyplatí se vytrvat, protože jedině tak budou výsledky dlouhodobé a nedostaví se jo-jo efekt.

Zdroj: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/healthy-diet
.

Doporučené články