Indukční deska může zářit leskem i bez speciálních čisticích prostředků

Při vaření v kuchyni lze využívat různé druhy sporáku. Nejoblíbenější je plynový nebo elektrický a v těsném závěsu za nimi je indukční deska, která si razí cestu do moderních kuchyní díky svému jednoduchému použití. Aby stále dobře fungovala, měli byste ji udržovat v čistotě a dokonalém lesku. Jak na to i bez chemie?

Jaký je rozdíl mezi sklokeramickou a indukční deskou

Jestliže se rozmýšlíte, na čem doma vařit, a váháte mezi sklokeramickou a indukční deskou, zde je několik tipů, které vám vysvětlí rozdíly mezi nimi. Na první pohled se tyto varné desky od sebe moc neliší a lze je proto snadno zaměnit. Indukční varná deska pomocí elektromagnetických vln ohřívá pouze dno nádoby, tudíž indukční deska se sama vůbec nerozpálí. Vaření s ní je rychlejší, úspornější a bezpečnější. Jedná se o ideální variantu do domácnosti s malými dětmi. Jedinou nevýhodou je nutnost si pořídit speciální nádobí na indukční desku.

Doporučený článek:  Kapra se vyplatí zařadit do jídelníčku nejen na Štědrý den

Sklokeramická varná deska bývá rozdělena na varné zóny, které zahřívají dno nádoby. Topné spirály v ní se rozpálí do červené barvy a žhnou. Na což je třeba si dávat pozor, aby se člověk nespálil. Výhodou je tu zejména estetické hledisko.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit indukční varnou desku

Stejně jako ostatní vařiče tak i varnou desku indukční je třeba udržovat v čistotě, aby dobře fungovala. Nejlepší metodou je ji po každém použití přetřít vlhkým hadříkem. Někdy všechnu nečistotu z ní neodstraníte. Pamatujte si však, že na indukční desku nepatří abrazivní čisticí prostředky, které by ji mohly poškrábat. Zakázány jsou drátěnky a drsné houby.

Doporučený článek:  Využijte pórek na maximum. Zelená část je ideální pro netradiční saláty i jako příloha k masu

Ekologicky indukční desku vyčistíte pomocí jedlé sody a octa, které na desce vytvoří jemnou pěnu. Není třeba to s jejich množstvím přehánět. Stačí lžíce jedlé sody a dvě lžíce octa. Ty necháte působit, aby se mohla nečistota odmočit. Pak je lépe odstraníte i s použitím jemné mikrotenové utěrky.

Zdroj: https://www.thecleaningcollective.co.uk/news/how-to-guides/how-to-clean-an-induction-hob
.

Doporučené články