Čajové sáčky lze využít při mytí nádobí, proti zápachu i na pokožku

Čaj patří k nejoblíbenějším nápojům, které si lze dopřát ve chvílích odpočinku i k dobré snídani nebo večeři. Na výběr je černý nebo zelený čaj, přičemž černý je vhodnější pro období zimy, protože více prohřívá, a zelený čaj využijete v létě, kdy vás ochladí. Nejčastěji se čaj připravuje pomocí porcovaných sáčků. Ty po vylouhování obvykle skončí v odpadkovém koši. Proč byste to neměli dělat?

Co obsahuje porcovaný čaj

V čajovém pytlíku najdete porcované lístky z černého nebo zeleného čaje. Ve skutečnosti se jedná o živinami nabitý sáček. Především obsahuje kofein nebo tein, pak vitamíny skupiny B, E, betakaroten a vápník, fosfor nebo draslík. Nebyla by proto škoda čajový pytlík jen tak bez dalšího užitku vyhodit?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak lze v domácnosti čajový sáček využívat

Vylouhovaný porcovaný čaj se hodí třeba na mytí mastného nádobí. Můžete ho přidat do vody ve dřezu a dát do něho špinavé nádobí a nechat několik hodin působit. Čaj uvolní mastnotu, takže se vám pak nádobí bude lépe umývat, a to i bez chemických čisticích a mycích prostředků, které jsou k dostání v drogerii.

Doporučený článek:  Zlatavé a křupavé řízky nikdo neodmítne. S několika tipy je zvládne obalit každý

Když vám to doma moc nevoní, opět lze využít čajový sáček, který nepříjemný zápach odstraní, protože ho do sebe absorbuje. Pak jen stačí sáček vyhodit nebo vyměnit za nový. Dát ho můžete do botníku či do ledničky, v nichž bude nepříjemnou vůni eliminovat. Stačí vyzkoušet a zjistíte, že to opravdu funguje.

Když máte podrážděnou pokožku

Vlivem obsahu účinných látek je čajový sáček prospěšný pokožce, která je podrážděná nebo jsou na ní drobné ranky. Tanin, který je v čaji, má schopnost snižovat zánět, čímž urychluje hojení. Pamatujte si však, že na záněty patří vždy studený obklad. Teplý by měl kontraproduktivní účinky a moc byste si s ním nepomohli. Čajový sáček lze také vychladit v ledničce a teprve potom na ránu přiložit.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/why-you-should-stop-throwing-away-used-tea-bags/
.

Doporučené články