Horké nápoje, které zahřejí v sychravých dnech

V chladné podzimní dny je třeba se dobře prohřát, abyste je mohli ve zdraví přečkat. Zapomeňte na chladné tekutiny s kostkami ledu, ale dopřejte si raději nápoj, ze které se bude samým horkem kouřit. Výborný je černý i zelený čaj, ale můžete si dát třeba i svařené víno. Jak na jeho přípravu?

Proč si na podzim dopřát raději černý čaj

Černý čaj je klasickým a tradičním nápojem, který zpravidla nechybí ke snídani či k večeři. Někdo je zvyklý ho popíjet i přes den. O černém čaji se říká, že na rozdíl od jeho zelené varianty organismus prohřívá. Proto byste si ho měli dávat v chladné dny, kdy za oknem zuří vánice nebo plískanice. Zelený čaj si nechejte zase na letní dny.

Doporučený článek:  Peruánský ženšen dá tělu sílu. Udrží dokonalou rovnováhu a probudí ztracenou touhu

Kdo má rád, tak si černý čaj vypije jen tak bez ochucení. Jiní si do něho přidávají med a mléko. Je možné ho ochutit i hnědým rumem. Klasické ochucení čaje je cukrem a citronem. Kdo nemá rád cukr, nahradí ho včelím medem.

Zdroj obrázku: Freepik

Svařené víno

Podzim je obdobím zrání vinné révy a její sklizně. Určitě se těšíte na burčák, což je vinný zkvašený mošt plný vitamínů. Dobře váš organismu prohřeje svařené víno, které si můžete připravit z červeného vína. Nemusíte na něho vzít tu nejlepší kvalitu, jako je například výběr z bobulí. Stačí levnější varianta, protože ji ochutíte skořicí a hřebíčkem, které nápoji dodávají jeho charakteristickou chuť.

Doporučený článek:  10 kilogramů za 13 dní: kodaňská dieta slibuje zázraky, ne každý ji vydrží

Do hrnce si odměříte požadované množství vína, přidáte zmíněné koření a víno rozředíte trochou vody. Uvaříte, aby se do vína přenesla chuť koření. A můžete podávat. Víte, že kořenící směs na svařené víno je možné i koupit již hotovou v obchodě?

Uvařte si grog

Grog je tradičním alkoholickým nápojem pro zmrzlé lyžaře. Připravuje se z rumu a horké vody. Místo rumu lze použít koňak, griotku i whisky. Záleží na tom, co máte zrovna doma po ruce. Nápoj dochutíte krystalovým cukrem a můžete ho podávat. Krásně vás prohřeje a hned se budete cítit lépe.

Zdroj: https://www.forkly.com/drinks/10-hot-drinks-for-autumn
.

Doporučené články