Léto je typické období pro grilování. Ani s příchodem podzimu ale od této oblíbené přípravy jídla nemusíme upouštět. Právě naopak. Teplo z grilu nás navíc ještě zahřeje za chladnějších večerů. Jakou přípravu ale můžeme ještě zvolit kromě grilování? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.
Co dělat, pokud nemáme zahradu ani terasu
Ne každý z nás má samozřejmě takové štěstí, aby měl přístup k celé zahradě, či aspoň k terase. Ani tak ale není důvod zoufat. Divy dokáže i malý balkonek nebo třeba veřejný park. A o čemže to mluvíme?
Pokud jste majitelem menšího balkonu, na který se vám klasický gril zkrátka nevejde, nezoufejte. Můžete zkusit gril přenosný elektrický. Prodávat se může i ve formě vyhřívaného kamene. Právě tento typ spotřebiče je vhodný také do místností a neměl by tak být sebemenší problém s jeho použitím na balkoně. Navíc ho nepotřebujete nijak rozdělávat a dřevo vám nebude kouřit. Jediné, co ucítíte, je lahodná vůně grilovaných dobrot.
Pokud ale nemáte balkon, ani to není důvod ke smutku. V dnešní době je čím dál častější výskyt veřejných grilů, a dokonce i ohnišť. Obojí je naprosto legální, pokud k tomu používáte přímo vymezená místa. Grily bývají často v různých parcích či na podobných frekventovaných místech. U některých můžete najít online rezervaci, naopak u jiných funguje tradiční systém, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Tak jako tak po sobě ale nikdy nezapomeňte uklidit a zejména uhasit oheň či uhlí. Také se k zařízení chovejte s respektem a dodržujte stanovená pravidla.
Grilování pro privilegované
Pokud máte zahradu či velký balkon, zařízení grilování je pro vás samozřejmě jednodušší. I tak by pro vás ale mělo platit to, že si budete na oheň dávat pozor. Je pak jen na vás, zda zvolíte ohniště s otevřeným ohněm, či uzavřený gril.
Zdroj: https://www.npr.org/2022/05/23/1100686034/how-to-grill-for-beginners