S koncem léta se s grilováním loučit nemusíme

Léto je typické období pro grilování. Ani s příchodem podzimu ale od této oblíbené přípravy jídla nemusíme upouštět. Právě naopak. Teplo z grilu nás navíc ještě zahřeje za chladnějších večerů. Jakou přípravu ale můžeme ještě zvolit kromě grilování? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Co dělat, pokud nemáme zahradu ani terasu

Ne každý z nás má samozřejmě takové štěstí, aby měl přístup k celé zahradě, či aspoň k terase. Ani tak ale není důvod zoufat. Divy dokáže i malý balkonek nebo třeba veřejný park. A o čemže to mluvíme?

Doporučený článek:  Díky jednoduchému triku už voda při vaření brambor nepřeteče. Stačí využít jedinou ingredienci

Pokud jste majitelem menšího balkonu, na který se vám klasický gril zkrátka nevejde, nezoufejte. Můžete zkusit gril přenosný elektrický. Prodávat se může i ve formě vyhřívaného kamene. Právě tento typ spotřebiče je vhodný také do místností a neměl by tak být sebemenší problém s jeho použitím na balkoně. Navíc ho nepotřebujete nijak rozdělávat a dřevo vám nebude kouřit. Jediné, co ucítíte, je lahodná vůně grilovaných dobrot.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ale nemáte balkon, ani to není důvod ke smutku. V dnešní době je čím dál častější výskyt veřejných grilů, a dokonce i ohnišť. Obojí je naprosto legální, pokud k tomu používáte přímo vymezená místa. Grily bývají často v různých parcích či na podobných frekventovaných místech. U některých můžete najít online rezervaci, naopak u jiných funguje tradiční systém, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Tak jako tak po sobě ale nikdy nezapomeňte uklidit a zejména uhasit oheň či uhlí. Také se k zařízení chovejte s respektem a dodržujte stanovená pravidla.

Doporučený článek:  Bramborová kaše podle hvězdy TikToku Poppy O'Toole: jednoduchá, ale výborná

Grilování pro privilegované

Pokud máte zahradu či velký balkon, zařízení grilování je pro vás samozřejmě jednodušší. I tak by pro vás ale mělo platit to, že si budete na oheň dávat pozor. Je pak jen na vás, zda zvolíte ohniště s otevřeným ohněm, či uzavřený gril.

Zdroj: https://www.npr.org/2022/05/23/1100686034/how-to-grill-for-beginners
.

Doporučené články