Polévková dieta tělo pročistí, dodá důležité živiny a pomůže zhubnout

Polévková dieta je velmi populární již řadu let, a to hlavně na jaře. Není divu, protože umožňuje zhubnout rychle a cítit se lehčí. Každá mince má však dvě strany a tak je to i s polévkovou stravou, která může mít velmi rychlý jojo efekt.

Zdravé polévky

Polévky jsou považovány za jedno z nejzdravějších a nejvýživnějších jídel. Připravují se na základě rostlinného nebo masového vývaru, ale v obou případech je jejich hlavní složkou zelenina, bohatá na vlákninu, železo a celou řadu živin a vitamínů. Polévky rychle zasytí, jsou však lehké a nízkokalorické, takže je mohou jíst lidé, kteří dbají o svoji postavu, a dokonce zůstávají na dietě.

Doporučený článek:  V sychravých dnech zahřejí nejlépe vydatné polévky. Nechte se unést podzimní chutí

Jednou z nejpopulárnějších hubnoucích polévek je samozřejmě zelná polévka, která získala popularitu v 90. letech a umožnila mnoha lidem, kteří se léta trápili s nadváhou, zhubnout. Tato polévka je bohatá na vlákninu, ale má nízký obsah tuku – proto dnes víme, že by se neměla konzumovat déle než týden.

Zdroj obrázku: Freepik

Druhy polévek

Hlavní složkou polévkové stravy je samozřejmě zeleninová polévka založená na vývaru, která by se měla konzumovat ke snídani, obědu i večeři. Některé diety ale dovolují konzumovat i další produkty, jako například zeleninu, čerstvé ovoce, libové bílkoviny, hnědou rýži.

Doporučený článek:  „Nevím, proč nejsou, jejich přípravu nemám v popisu práce,“ odvětila pokladní na dotaz, proč nemá levné bedýnky

Nejlepší je držet polévkovou dietu týden, ale máme-li dovolenou i konzumaci výrobků uvedených výše, můžeme tento čas prodloužit na více týdnů. Podle odborníků na výživu je krátkodobá a účelová dieta polévek naprosto bezpečná a má dobrý vliv na zdraví a pohodu. Může se také používat několik dní jako detox.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/soup-diet-how-it-works-4589772
.

Doporučené články