Dezerty s vůní podzimu: oslaďte si den

Sušenky a koláče jsou neodmyslitelnou lahůdkou pro podzimní sezónu a není zde nouze o kreativní kombinace a nápady k prozkoumání. Od uklidňujícího tepla skořice po bohatou sladkost dýně, zde jsou některé nápady na sušenky a koláče inspirované podzimem, které roztančí vaše chuťové pohárky radostí.

Jablečný koláč

Jablka jsou na podzim na vrcholu, což z nich dělá perfektní ingredience jak do sušenek, tak do koláčů. Vytvořte sušenky inspirované jablečným koláčem přidáním nakrájených jablek, skořice a kapky karamelu do těsta na sušenky. U koláčů experimentujte s různými odrůdami jablek a přidejte nádech koření, jako je muškátový oříšek nebo kardamom, pro jedinečnou chuť klasického jablečného koláče.

Doporučený článek:  Snídaně je základem dne, sladká kobliha ale patří mezi ty nejhorší varianty

Pekanová dokonalost

Pekanové ořechy propůjčují svou bohatou, ořechovou chuť mnoha dezertům inspirovaným podzimem. Zkuste do těsta na sušenky přidat nakrájené pekanové ořechy pro lahodnou křupavost a hloubku chuti. Pekanové koláče jsou klasickým podzimním dezertem, ale nebojte se myslet mimo koláčovou krustu – stejně lákavé jsou pekanové tyčinky nebo sušenky s náplní pekanového koláče.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladký javor

Javorový sirup evokuje představy javorů, jak shazují své živé listy. Dodejte sušenkám javorovou příchuť tím, že nahradíte tradiční cukry javorovým sirupem a přidáte nasekanou javorově glazovanou slaninu pro sladkou i slanou pochoutku. Výbornou volbou jsou také javorové krémové koláče, připomínající hedvábný, podzimní pudink.

Doporučený článek:  Jablečný koláč zaboduje při každé příležitosti. Vyhněte se chybám, které ho zbytečně kazí

Karamelové pochoutky

Karamel je oblíbená podzimní příchuť, která se dokonale hodí jak k sušenkám, tak ke koláčům. Vytvořte karamelem plněné čokoládové sušenky nebo cukrové sušenky pokapejte teplou karamelovou omáčkou. Pro koláče zvažte karamelový jablečný koláč nebo lahodný karamelový pekanový koláč.

Chai koření

Chai koření se směsí skořice, kardamomu, zázvoru a hřebíčku je podzimním oblíbencem. Naplňte sušenky chai kořením přidáním směsi těchto koření do těsta. Pro koláče vyzkoušejte sladký bramborový koláč s kořením v chai nebo dýňový koláč s náplní chai pro jedinečnou a aromatickou pochoutku.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/autumn-dessert-recipes
.

Doporučené články