Cuketový salát na německý způsob osvěží v horkém létě

Letní večeře musí být lehká, protože je horko a nechceme si dávat do žaludku jídlo těžké jako cement. Saláty jsou nejlepší variantou, jakou můžeme zvolit pro svou večeři. Existuje samozřejmě obrovské množství receptů, ale okurkový salát zůstává velkým hitem. Ukázalo se, že salát si můžeme připravit i z jiné, i když velmi podobné zeleniny. Tou zeleninou je cuketa.

Je cuketa zdravá?

Vynikající chuť cukety si musíme užívat přes léto, protože v zimě si na ní moc nepochutnáme. Do našeho těla přináší hodně zdravotních benefitů. Obsahuje hodně vitamínů a minerálů, včetně vitamínů A, B, C, K, draslíku, hořčíku nebo železa. Můžeme ji jíst v syrovém i tepelně upraveném stavu a vyzkoušet doma desítky různých receptů.

Doporučený článek:  Recept na lehký a zdravý oběd: Celozrnné nebo luštěninové těstoviny s kuřetem

Co můžete v kuchyni udělat z cukety?

Velkou výhodou této zeleniny je fakt, že ji můžete jíst na mnoho způsobů. Dokonale chutná na grilu, stejně jako z trouby nebo v syrovém stavu v salátu. Ideálním přídavkem k cuketě je paprika, cibule nebo rajčata. Z oblíbených i netradičních receptů můžete vyzkoušet těstoviny s pečenou zeleninou a rajčatovou omáčkou, cuketové muffiny nebo nádivku.

Zdroj obrázku: Freepik

Okurkový salát z cukety

Tato oblíbená zelenina se může stát alternativou k tradičnímu okurkovému salátu. Během chvilky z ní uděláte vynikající salát, ke kterému vám pomůže německý recept. Konzumace v syrovém stavu se vůbec nemusíte obávat. Většina lidí ji před jídlem tepelně zpracuje, ale nemusíte to dělat. I takto si užijete její dokonalou chuť a zdravotní výhody.

Doporučený článek:  Nejlepší recept na pirohy tvoří pouhé tři ingredience. Inspirujte se tradičním postupem našich babiček

Recept na vynikající salát

Na německý salát z cukety potřebujete jen pár ingrediencí. Připravte si asi 500 gramů cukety, 2 cibule, 3 stroužky česneku, půl svazku kopru, 1 lžičku cukru, 2 lžíce jablečného octa, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžičku soli a půl lžičky hořčice. Všechny ingredience očistěte, nakrájejte a smíchejte dohromady ve velké míse. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: https://www.loveandlemons.com/zucchini-salad/
.

Doporučené články