Řezaná růže může zakořenit v syrové bramboře

Růže patří mezi nejoblíbenější květiny. Řezaná růže vypadá nádherně v každé váze. Stejně tak si je můžete vypěstovat na zahradě a těšit se z nich během celé letní sezóny. Naučte se množit růže a již nikdy si nebudete muset koupit sazenici v obchodě. Navíc nepotřebujete žádné speciální vybavení. Postačí vám obyčejná brambora. Podívejme se, jak množit růže v domácím prostředí.

Může řezaná růže zakořenit?

Budete se divit, ale i růže z květinářství vám mohou doma zakořenit. Pro řezanou růži je nejlepší zakořenění ze stonku. Většina lidí používá speciální prostředky, které mají za úkol podpořit správný vývoj kořenového systému. Ve skutečnosti žádné z těchto prostředků nepotřebujete. Stačí, když doma najdete čerstvou bramboru. Pomocí brambor můžete získat nádherné růže, které ozdobí celou zahradu, a budete si jejich květů užívat po mnoho let.

Doporučený článek:  Pro nadýchané palačinky je důležité dodržet poměr surovin. Díky perlivé vodě budou ještě lepší
Zdroj obrázku: Freepik

Jak množit růže ze stonku?

Při množení růží ze stonku musíte hned na začátku seříznout jejich listy. Potom každou z nich umístěte do syrové a zdravé brambory. Takto připravenou růži vysaďte do zahrady na slunné místo. Musí být chráněné před větrem, protože růže nemají příliš rády průvan a silný vítr. Brambory jsou bohaté na mnoho vitamínů, včetně kyseliny askorbové, vitamínu B, vápníku a jódu. Díky tomu pomohou řezané růži zakořenit a získáte z jediné růže nový keř.

Doporučený článek:  Pivo je výborné hnojivo pro trávník, na zahradě pomůže zlikvidovat slimáky a vosy

Jak množit růže z větviček?

Další možností je zakořenění z větviček. K tomu potřebujete větvičku s dobře vyvinutými pupeny. Oddělte trn od hlavního výhonu, abyste mohli provést správně roubování. Udělejte šikmý řez zespodu, a to mezi pupenem a trnem. Listy odstraňte nebo hodně zkraťte, aby neokrádaly rostlinu o vodu. Tu bude potřebovat pro dobré zakořenění. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a rozhodně nebudete litovat. Kromě krásné ozdoby ve váze si užijete také nádherné a velké keře plné květů.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/how-to-grow-rose-clippings-in-potatoes
.

Doporučené články