Vitamínový nápoj z medu, zázvoru a citronu uleví už při prvních projevech nachlazení

Tento recept na protizánětlivý a protiplísňový koktejl se nejlépe připravuje majitelům výkonného mixéru. Recept je velmi jednoduchý a díky němu můžete porazit nemoc už za jeden den. Využijete ho hlavně tehdy, když onemocníte velmi nečekaně a navíc máte velké plány.

Zázračný koktejl

Koktejl bude fungovat nejlépe tehdy, když po něm sáhnete, hned jak budete cítit, že na vás něco leze. Hlavně když zpozorujete příznaky jako slabost, zimnici, bolest svalů, bolest na hrudi a kašel, ucpaný nos a dutiny, bolest hlavy a horečku, škrábání v krku, chrapot, bolest v krku, zeslabenou chuť a čich.

Doporučený článek:  Jemné bramborové noky, které se nerozpadnou: základem je dobře zvolená mouka

Tento nápoj je velmi efektivní i díky tomu, že přísady nejsou zahřívány a neobsahují alkohol. Ten se často používá při domácích tinkturách nebo infuzích. Všechny ingredience jsou čerstvé a nápoj se podává studený, takže teplem neztratí své vlastnosti podporující zdraví. Je důležité však mít silný mixér, který dokáže rozdrtit i led nebo ořechy.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na koktejl

Budete potřebovat 4–5 cm oloupaného zázvoru, je důležité, aby byl čerstvý a šťavnatý. Pak jsou jeho protizánětlivé, hřejivé a antipyretické účinky nejsilnější. Dále budete potřebovat dva celé citróny, které budou důkladně oloupané. Zbavit se musíte bílé dužiny a pecek. Snažte se to udělat tak, aby neztratily mnoho šťávy. Ta obsahuje velkou dávku vitamínu C a vlákniny.

Doporučený článek:  Domácí máslo si ze smetany může vyrobit každý

Budete potřebovat ještě 4 velké polévkové lžíce přírodního medu. Nejlepší je manuka med, protože má nejlepší antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Nakonec už jen 250 ml minerální vody. Namísto ní můžete použít i lisovanou jablečnou šťávu. Všechny přísady vložte do mixéru a nechte alespoň minutu mixovat. Nápoj pijte každých pár hodin, jakmile pocítíte první příznaky nachlazení.

Zdroj: https://www.munchkintime.com/ginger-lemon-honey-syrup-recipe-natural-immune-booster/
.

Doporučené články