Dracéna ocení hnojivo připravené z kávové sedliny

Dracéna se řadí mezi nejoblíbenější rostliny domácností. Péče o ni není náročná, je vzhledově zajímavá a funguje jako čistička vzduchu. Aby dracéna správně rostla a plnila svou funkci, je potřeba, aby měla správné podmínky k životu a pravidelné hnojení. Pro hnojivo ale nemusíte chodit do specializovaných prodejen. To nejlepší najdete doma.

Domácí čistička vzduchu

Dracén je zhruba 188 druhů. Tyto rostliny lze najít především v oblastech Afriky, Asie, Austrálie a Kanárských ostrovů. Ve starověku se dracény používaly pro lékařské účely a k různým rituálům. Od těchto využití se dnes již upustilo a dracéna zůstává pouze jako okrasná pokojová rostlina. Je oblíbená i pro svou vlastnost čištění vzduchu. Rostlina je schopna absorbovat škodlivé sloučeniny, například formaldehyd. Tato sloučenina se usazuje na průduškách a dráždí dýchací cesty. Způsobuje pálení očí, kýchání, rýmu a kašel. Formaldehyd se nachází v kosmetice, nábytku, kobercích, tapetách a dalších předmětech.

Doporučený článek:  Připálené nádobí lze vyčistit snadno. Jedlá soda, ocet i kečup jsou rychlá a efektivní pomoc
Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče o dracénu

Pěstování dracény není nikterak náročné. Tato rostlina má ráda teplo a nesnese teploty pod 15 stupňů Celsia. Nevadí jí suchý vzduch, ale je dobré během topné sezóny listy postříkat vodou. V podzimním a zimním období by se rostlina měla zalévat jen střídmě. Pokud bude mít dracéna kořeny ponořené ve vodě, může docházet k hnilobě a následnému odumření rostliny.

Domácí hnojivo z kávové sedliny

Aby rostlina dobře rostla a správně plnila svou funkci čističky vzduchu, je potřeba ji hnojit. Hnojení by mělo probíhat především na jaře a v létě. V zahradnictví nebo supermarketech můžete koupit již hotová hnojiva anebo si můžete doma připravit vlastní. Domácí hnojivo je velmi jednoduché na přípravu. Lžičku kávové sedliny rozpusťte v litru vody. Tímto roztokem stačí dracénu zalít a máte vystaráno. Kávová sedlina totiž obsahuje mnoho cenných minerálů, které jsou nezbytné pro správný růst rostliny. Pokud tímto domácím hnojivem budete dracénu pravidelně zalévat, listy budou krásně zelené a budou ještě lépe filtrovat vzduch.

Zdroj: https://thehealthyhouseplant.com/what-fertilizer-and-compost-are-best-for-dracaena-houseplants/
.

Doporučené články