Pivo je oblíbeným nápojem Čechů a nepostradatelnou součástí letního grilování nebo jiného posezení s přáteli či rodinou. Někdo si ho dává jako digestiv po obědě, aby se mu lépe trávilo těžší jídlo. Někdy se ale stane, že si člověk otevře láhev piva, ale celý její obsah nestihne včas vypít a zvětrá. Takové pivo už není k pití, takže většinou končí v odpadu. Což je ale škoda, protože může ještě dobře posloužit jako hnojivo.
Jaké pivo se hodí použít k hnojení
Pivo obsahuje spoustu živin, od vitamínů skupiny B přes minerály vápník, fosfor, hořčík a křemík až po bílkoviny. Je tedy škoda ho vylévat do dřezu, když z něho mohou mít užitek rostliny. Chce to ale vybrat vhodné pivo. Ke hnojení se například nehodí různě ochucená piva, která jsou v současné době velmi moderní.
Nemělo by také obsahovat umělá sladidla nebo oxid uhličitý. Proto je třeba používat pivo, ze kterého bublinky již vyprchaly. Jestli vám nebude líto otevřít jednu láhev piva a nechat ji vyvětrat, právě toto pivo bude pro hnojení ideální. Úplně postačí levnější pivo s nižším obsahem alkoholu.
Jak pivo na zahradě využívat
Pivem lze oživit trávník, a to zejména hnědé, sluncem vypálené části. Zalijete je pivem, čímž trávník zregenerujete. Pivem lze odpudit nepříjemný hmyz a škůdce, ničitele ovoce a zeleniny. Můžete ho nalít do misky, položit v zahradě na zem a počkat, až se k němu připlazí otravní slimáci. Aroma piva je naláká a oni se v něm pravděpodobně utopí. Pak je stačí vyhodit do popelnice.
Pivo pomůže i s vosami. Nalijte ho do plastové láhve, která se stane pro ně pastí. Půjdou za pivní vůní až do láhve a v pivu ukončí svůj život. Jestliže budete používat pivo na zalévání rostlin jako hnojivo, nezapomeňte ho naředit vodou. V nezředěném stavu by mohlo rostlinám ublížit, protože by na ně bylo příliš silné.
Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/