V kuchyni jsme při práci zvyklí používat řadu elektrických spotřebičů, které ji značně zjednodušují. Jedním z nich je i myčka nádobí, díky níž odpadla nudná, ale nutná každodenní činnost, kterou málokdo má v oblibě. Myčku najdeme v mnoha domácnostech, kde šetří čas i peníze za spotřebovanou vodu. Ovšem je třeba se o ni starat. Jak na to?
Nečtete manuály
Přiznejte se, jak často se podíváte do manuálu ke svým elektrospotřebičům? A čtete je vůbec, nebo se naučíte zacházet s nimi intuitivně? Většinou je to možné, ale neškodí se občas seznámit i s radami výrobců. Kolikrát se pak člověk diví, že myčka nemyje perfektně nebo nevydrží po dlouhou dobu. Přitom by stačilo se při jejím zakoupení a uvedení do provozu podívat, co se o myčce v návodu píše.
Přetížení myčky
Při mytí nádobí v myčce je snahou většiny lidí mít všechno hned za sebou. A tak myčku naplní až po okraj, aby nemuseli nádobí mýt na několikrát. To je ale špatně. Myčka má nějakou hranici, za kterou byste jít neměli, protože ji přetížíte. Pak pochopitelně nemůže pracovat dobře. To samé platí pro nesprávné skládání nádobí v myčce. Někdo ho do ní dá stylem halabala, což způsobí, že je zabráněno volnému proudění vody. Informace o nosnosti myčky i správném uložení nádobí v ní najdete kde jinde než v manuálu.
Proč neoplachovat nádobí před vložením do myčky
Přiznejme si, že si myčku na nádobí pořizujeme především proto, abychom ho nemuseli mýt v ruce. Proč tedy předtím, než ho do myčky vložíme, ho ještě oplachujeme? To už rovnou ho můžeme umýt ručně a nemusíme k tomu používat myčku. Ano, do myčky nepatří nádobí s velkými zbytky jídla. Ty je třeba odstranit, aby se nezanášel filtr. Ale jinak si se špinavým nádobím myčka sama poradí, protože je vybavena speciálním senzorem, jenž reguluje její provoz podle toho, jak moc nebo málo je nádobí špinavé.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/appliances/dishwasher-reviews/a22031/dishwasher-tips-0306/