Bylinky obohatí pokrmy i nápoje na pět skvělých způsobů

Zahradní bylinky jsou v září plné chuti a aromatického bohatství. Toto období nabízí bohatou úrodu, kterou můžete využít k obohacení svých receptů. V tomto článku vám představíme pět způsobů, jak můžete využít zahradní bylinky ve své kuchyni a proměnit své pokrmy v nezapomenutelný zážitek.

Čerstvé bylinky v salátech

Září je stále dostatečně teplé na to, aby se mohly pěstovat oblíbené bylinky, jako je bazalka, petrželka nebo koriandr. Přidejte je do letních salátů pro výrazné a osvěžující chutě. Kombinace čerstvých bylinek, rajčat, okurek a olivového oleje vytvoří lahodný letní salát.

Doporučený článek:  Lektvar krásy a zdraví: nálev z černuchy seté můžeme pít až třikrát denně

Bylinky do omáček a marinád

Zahradní bylinky jsou skvělým způsobem, jak oživit omáčky a marinády. Rozmělněte několik lístků rozmarýnu nebo tymiánu do olivového oleje a použijte tuto směs k potření kuřecího masa před grilováním. Vaše maso bude chutnat nádherně aromaticky.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky do polévek a omáček

S příchodem chladnějšího počasí se začínají hodit teplé polévky a hřejivé omáčky. Přidejte do nich čerstvé nebo sušené bylinky, jako je tymián, oregano nebo bobkový list, pro zvýraznění chutí a aroma. Chladnější období v roce je ideální také pro vývary, kde se vám bude hodit hlavně bobkový list, ale můžete do něj přidat i další bylinky, které máte na zahradě nebo parapetu okna.

Doporučený článek:  Petrželka je plná vitamínů a antioxidantů. Nyní byla zařazena na seznam jedovatých rostlin

Bylinky v dezertech

Ano, i sladké pokrmy mohou být obohaceny zahradními bylinkami. Mátou můžete ozvláštnit čokoládový dort, zázvorem okořenit třeba jablkový zákusek a rozmarýnem zdůraznit chuť vinného kompotu. Fantazii se meze nekladou. Příjemně si tak osladíte život, i když bude venku pršet.

Bylinky do nápojů

Zkuste si připravit osvěžující nápoje s přídavkem bylinek. Mátový čaj je vždy skvělou volbou, ale můžete také vytvořit svůj vlastní bylinkový sirup a přidávat ho do limonád nebo koktejlů. Rozmačkané bylinky mohou být i skvělým přídavkem do vody s plátky citronu pro chuťový zážitek.

Zdroj: https://www.curiouslyconscious.com/2015/01/seasonal-fruit-vegetables-nuts-herbs-september.html/
.

Doporučené články