Smil písečný je pokladnicí vzácných látek, které pročistí játra od všech škodlivin

Helichrysum arenarium neboli smil písečný je krásnou žlutokvětou rostlinou z čeledi Asteracea, která je známá svými léčivými vlastnostmi. Její antibakteriální účinky jsou hojně využívány například v kosmetickém průmyslu. Tato květina má vzácné léčivé schopnosti, nejen že detoxikuje játra, pomáhá také v boji s akné a má antivirové vlastnosti.

Kde tuto rostlinu najdeme?

Smil má raději sušší, až písečné půdy. Vyskytuje se na pustinách, svazích nebo u vyprahlých silnic po celé Evropě. Kvete od července do října krásnými žlutooranžovými květy. V přírodě je tato rostlina chráněná, ale naštěstí si ji můžeme vypěstovat také doma na zahradě.

Doporučený článek:  Elixír mládí a zázrak pro játra: ostropestřec stojí pár korun, funguje přitom lépe než drahé přípravky
Zdroj obrázku: Freepik

Léčebné vlastnosti této rostliny

Helichrysum arenarium je zdrojem esenciálních olejů, rostlinných tříslovin a také karotenoidů. Obsahuje glykosidy, silice, karotin, kumarin i organické kyseliny. Rostlina vykazuje silné antioxidační, analgetické, protiplísňové a také antivirové vlastnosti. Jako odvar je vhodná při léčbě jaterních onemocnění. Zklidňuje žaludeční neurózu a má diastolický účinek. Zevně je velmi vhodná jako obklad na jizvy, modřiny, vyrážky. Používá se také do mastí a domácích kosmetických výrobků, jelikož její vlastnosti působí proti stárnutí pleti, zklidňují akné a vyhlazují pleť.

Doporučený článek:  Kozlík lékařský svými účinky předčí drahé přípravky z lékárny. Odplaví všechen stres a ukolébá ke spánku

Nálev před spaním detoxikuje játra

Pokud trpíte na onemocnění trávicí soustavy, určitě se doporučuje vypít před spaním bylinný nálev z této byliny. Jednu lžíci sušeného smilu stačí zalít horkou vodou. Po vychladnutí popíjejte klidně i po dobu tří týdnů. Pokud vám není příjemná chuť smilu, nic vám nebrání v tom, abyste sušenou bylinu smíchali s jinými léčivými kvítky. Mnozí bylinkáři upozorňují, že by tato rostlina neměla být podávána těhotným a kojícím ženám.

Zdroj: https://www.rxlist.com/immortelle/supplements.htm
.

Doporučené články