Bylinky kuchyni skvěle doplní. Využití najdou v marinádách i nápojích

Bylinky jsou pokladem v kuchyni, který může obohatit chuť vašich jídel a přidat do nich lahodnou vůni. Ovšem jak využít bylinky v kuchyni tak, aby přinesly maximální užitek a chuťovou rozmanitost? V tomto článku se podíváme na několik kreativních způsobů, jak toho dosáhnout.

1. Čerstvé bylinky v jídle

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak využít bylinky, je přidat je přímo do jídel. Čerstvé bylinky jako petržel, koriandr, bazalka, šalvěj, tymián a rozmarýn mohou posloužit jako výborný způsob, jak okořenit polévky, omáčky, saláty a hlavní pokrmy. Stačí je jemně nasekat nebo rozetřít před podáváním, aby se uvolnilo jejich aroma a chuť.

Doporučený článek:  Sedací koupele přinesou rychlou úlevu od bolesti a zánětu. Bylinky jsou skutečný zázrak

2. Bylinky v marinádách

Přidání čerstvých bylinek do marinád pro maso, ryby nebo zeleninu může zcela změnit chuť a vůni vašeho pokrmu. Například kombinace rozmarýnu a česneku do marinády pro kuřecí prsa může udělat z obyčejného pokrmu něco mimořádného.

3. Bylinky v těstech a těstovinách

Pokud rádi pečete nebo připravujete těstoviny, bylinky mohou být skvělým doplňkem. Do chlebového těsta můžete přidat nasekanou petržel nebo čerstvý oregano. Při výrobě domácích těstovin můžete bylinky přidat přímo do těsta, což jim dodá zajímavou chuť.

Doporučený článek:  Tymiánový olej propůjčí pokrmům neodolatelnou vůni. Je zároveň cenným lékem na mnoho neduhů
Zdroj obrázku: Freepik

4. Bylinky v nápojích

Bylinky nejsou jen pro pokrmy, ale mohou být také skvělým přídavkem do nápojů. Přidejte například máty do čaje, limetkového nebo citronového nápoje pro osvěžující a lahodnou chuť. Rozmarýn můžete použít ve směsích pro koktejly nebo do ginu a tonicu.

5. Bylinky v omáčkách a dipy

Bylinky mohou být vynikajícím způsobem, jak vylepšit omáčky a dipy. Přidejte čerstvé bylinky do rajčatové omáčky, kterou používáte k těstovinám, nebo do jogurtového dipu pro zeleninu. Tímto způsobem můžete získat pikantní a aromatické omáčky a dipy.

Doporučený článek:  Domácí bylinná mast uleví při bolesti kloubů i zad. K výrobě postačí pouhé dvě ingredience

6. Bylinky jako dekorace

Kromě chuťového přínosu mohou bylinky posloužit také jako dekorace pro váš pokrm. Například rozmarýnové větvičky nebo petrželové lístky můžete použít k ozdobení pokrmu před podáváním. Tím dodáte jídlu profesionální vzhled a přidanou hodnotu.

Využití bylinek v kuchyni může být zábavné a kreativní. Experimentujte s různými kombinacemi a nebojte se zkoušet nové recepty. Čerstvé bylinky mohou vašim pokrmům dodat jedinečnou chuť a vůni, kterou si budete určitě užívat.

Zdroj: https://www.unlockfood.ca/en/Articles/Cooking-Food-preparation/How-to-Cook-with-Herbs.aspx
.

Doporučené články