Bez slev při dnešní drahotě nakupovat nelze. Pátek věnujeme studiu letáků, v sobotu podnikáme nájezdy na supermarkety

Někdo ceny neřeší, ale rozumný uvažující člověk se zajímá o to, kolik stojí potraviny. Zajímá se o tok, kolik utratí za svůj nákup a zda nemůže ušetřit. Ideální cestou k výhodným nákupům jsou slevové akce. Má je každý obchod.

Bez letáků to dnes nejde. Alespoň tohle tvrdí Kateřina a Luboš. Manželé se dvěma dětmi, pro které je studování letáků doslova denním chlebem. O svůj rituál spojený s pravidelným týdenním rodinným nákupem se s námi podělili.

Spoléháme na letáky

Nedovedeme si představit, jaké by to bylo, kdyby letákové akce nebyly. Když se podíváme na ceny takzvaně před slevou, doslova nás mrazí. Moc si nedovedeme představit kupovat standardně kuřecí maso za 217 Kč, semolinové těstoviny za 35 Kč, ledový salát za 35 Kč, sýr za 350 Kč nebo šunku za 310 Kč. Ne, to nejsou vymyšlené ceny, to jsou reálné částky za potraviny před slevou, na které se aktuálně díváme v letáku před sebou.

Doporučený článek:  Moje restaurace, moje pravidla. Točit pivo budu tak, jak jsou štamgasti zvyklí. Na novinky z Prahy nejsem zvědav

Smáli se nám

Nakupovat ve slevách pro nás není žádná novinka. Vlastně to děláme pěkně dlouhou dobu. Byla ale doba, kdy se nám za to lidé smáli. Většina našich sousedů měla na schránce vzkaz, že letáky nechce. My jsme ale o ně stáli a už to bylo terčem posměchu. Stejně jako chůze po obchodech s letákem v ruce a kontrola, zda cena kupovaných potravin nabídce opravdu odpovídá.

Dnes už můžeme říct, že je to jinak. Pro mnoho lidí se stal slevový leták nezbytností při plánování nákupů. Není se čemu divit. Pořídit kilo šunky za 189, kuřecí prsní řízky kilo za 89 Kč, jeden ledový salát za 20 Kč a balíček špaget za 19.90 Kč, to se prostě vyplatí.

Doporučený článek:  Podvýživa přináší nepříjemné zdravotní potíže. Tělo ocení pravidelný a vyvážený jídelníček

Horečné přípravy a útok na obchoďáky

Nejsme ti, kteří by v obchodech záměrně trávili celou sobotu. Ale když chceme udělat levný týdenní nákup, nejde to jinak. Vše začíná už v pátek studováním letáků a výpisem zboží napříč jednotlivými supermarkety, do kterých budeme muset zajet.

Tyto plány se v sobotu ráno začnou stávat realitou. Nasedáme do auta a se svými seznamy vyrážíme do obchoďáku. A nejsme jediní. U regálů s levným zbožím jsou tlačenice, někdy zboží ani není. Přesto jsme celkově spokojení. Máme nakoupeno na celý týden. Ale potom znovu nastává pátek a naše pravidelná rutina.

Doporučený článek:  Noční přejídání vede k nespavosti a zkracuje život. Odborná studie přinesla šokující fakta

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek, Kupi

.

Doporučené články