O vosím pase už nemusíte jenom snít. Stačí pár změn, výsledky se dostaví rychle

Mnoho žen i mužů trápí tuk na břiše. Správná a vyvážená strava spojená s fyzickou aktivitou vám naštěstí s tímto problémem snadno a rychle pomůže. Musíte mít na paměti, že tuk na břiše a bocích je velmi tvrdohlavý a je velmi těžké se ho zbavit. Co byste měli dělat, abyste se dočkali štíhlé postavy a vosího pasu?

Strava je v tomto procesu nejdůležitější

Nepotřebujete žádnou zázračnou dietu. Postačí, když změníte všechny své stravovací návyky. Bez toho se jednoduše neobejdete. Slovo „dieta“ hodně lidí děsí, ale ve skutečnosti to označuje jen složení jídelníčku a denní dobu jednotlivých jídel. Jestli se chcete zbavit břišního tuku, měli byste svůj jídelníček vytvořit z následujících složek:

  • ovoce a zelenina, voda, zelený čaj,
  • vejce, libové maso, ryby,
  • celozrnné produkty, kroupy, hnědá rýže,
  • rostlinné tuky, jogurt bez tuku.
Doporučený článek:  Podzim svádí k lenošení, váha pak snadno stoupá. I malý pohyb venku dokáže zázraky

Zapomeňte na nezdravé jídlo a fastfood a začněte si vařit doma. Do jídelníčku zařaďte také borůvky a další potraviny bohaté na antioxidanty. A to nejdůležitější pro hubnutí je správný pitný režim! Během dne byste měli vypít 2–3 litry vody. Káva nebo čaj se nepočítají, stejně jako sycené nápoje nebo sladké džusy. Hydratujte své tělo a brzy uvidíte úžasné změny.

Zdroj obrázku: Freepik

Pohybem ke zdraví a štíhlému pasu!

Fyzická aktivita je důležitá pro celkové zdraví i hubnutí. Spalování tuků je samozřejmě velmi individuální, ale pouze pomocí zdravého jídelníčku toho nedosáhnete. Na pohyb si přitom můžete zvolit i to nejjednodušší, a to je chůze. Při hodinové procházce průměrným tempem spálíte 200 až 500 kalorií. Při chůzi s holemi (nordic walking) spálíte ještě více a shodíte přebytečné kilogramy.

Doporučený článek:  Plýtvání jídlem je úplně zbytečné. Chytré nakupování a skladování potravin ušetří ročně tisíce korun

Zvolit můžete i klasické cvičení. Nejlepší je kardio, tabata nebo intervalové tréninky. Jedná se o kratší, ale velmi intenzivní cvičení, díky kterému spálíte mnoho kalorií za krátký čas. Cvičit můžete i cviky speciálně na břicho, ale věnovat se posilování celého těla se vám rozhodně vyplatí více. Denně vám přitom postačí 20–30 minut intenzivního cvičení.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/540765-things-to-eat-to-get-a-slim-waist/
.

Doporučené články