Ovocných mušek se zbavíme pomocí pastí i pravidelným úklidem

Jaro je nádherné období, kdy se příroda probouzí z dlouhé zimy. Po přechodu z jara pomalu do léta se začínají objevovat ovocné mušky. Někdy to nemusí být ani vaše chyba, a tento nepříjemný a otravný hmyz se objeví ve vaší domácnosti v blízkosti ovoce. Jakmile tento hmyz spatříte v domácnosti, tak jednejte co nejrychleji. Začněte s úklidem a zbavení infikovaného ovoce. Poté pomohou různé pasti a další způsoby ke zbavení tohoto dotěrného škodlivého hmyzu.

Jejich přítomnost není fyzicky nebezpečná pro člověka, jelikož nepostihuje člověka nebo zvířata. Útočí a hoduje především na potravinách, zejména na ovoci a zelenině. Nejvíce je láká fermentované ovoce čili zralý banán je doslova pro ně vstupenkou do vaší domácnosti. Tento malý hmyz o velikosti 2-4 mm se dostane do domácnosti různým způsobem. Může ho nalákat vůně, takže se dostane oknem dovnitř, jindy stačí koupit infikované ovoce nebo zeleninu, kde jsou nakladená vajíčka. Jejich největší zbraní je rychlé rozmnožování, ačkoliv je jejich životnost 40 dní v průměru.

Doporučený článek:  Rododendrony lze hnojit přípravkem z banánové slupky nebo kávovou sedlinou
Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se jich

Je jasné, že po jejich přítomnosti v domácnosti netouží nikdo. Holdování na potravinách může způsobit kontaminaci potravin bakteriemi, plísněmi, hnilobou nebo kvasinkami. Najděte tedy hnízdo těchto mušek a příčinu, která spustila jejich rozmnožování. Vyhoďte tedy postižené potraviny a vyneste koš. Poté zahajte čisticí operací poškozeného povrchu a místnosti. Otevřete také okna a vytvořte průvan. Mušky průvan doslova nesnáší.

Nastražte pasti

Na poletující mušky můžete nastražit pasti. Pasti zakoupíte v obchodech nebo můžete vytvořit svou domácí past. Stačí do malé skleničky nalít ocet s cukrem a nalít trochu čisticího prostředku na nádobí. Mušky jsou lákány vůní octu, a nakonec uvíznou ve skleničce. Vyplatí se vsadit také na masožravé kytky, které stačí položit na parapet v kuchyni. Na parapet je také vhodné vysadit mátu, citrónovou trávu nebo eukalyptus.

Doporučený článek:  Procházka lesem láká ke sběru hub. Nasušte si zásobu na celou zimu

Snažte se ale preventivně držet domácnost v čistotě a nekupujte nebo nenechejte zajít ovoce tak daleko, aby vám začalo fermentovat.

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/how-to-get-rid-of-fruit-flies-proven-and-effective-methods/
.

Doporučené články