Nechte svůj domov provonět vanilkou. Oblíbený olej donutí všechny mouchy k odletu

Mouchy jsou velmi otravný hmyz, který se během teplých měsíců s radostí ubytuje v našich domovech. Dokáží nám zkazit letní idylku, ale naštěstí existuje hned několik domácích prostředků, díky kterým se jich zbavíte. Vanilkový olej je jedním z nich. Použití tohoto oblíbeného produktu vás mile překvapí, protože díky němu nebudete muset poslouchat bzučení much.

Vlastnosti vanilkového oleje

Vanilkový olej se obvykle používá při pečení a pečivo má díky němu nádherné aroma. Využít ho ale můžete i mimo kuchyň. Při aromaterapii tvoří důležitou složku, která vám pomůže s relaxem, uklidněním a náladou. Odpuzení otravných much pomocí vanilkového oleje proto bude velmi příjemným způsobem, který můžete využít.

Doporučený článek:  Pasterizaci ovoce a zeleniny usnadní trouba
Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat vanilkový olej na mouchy?

Ukázalo se, že mouchy vanilku nemají vůbec rády. Vanilka dráždí jejich čichové buňky. Díky tomu je můžete vyhnat z domu i z terasy. Nejjednodušší metodou je položit malou skleničku vanilkového extraktu na stůl, kde jíte. Udělat to můžete nejen doma v jídelně, ale také na terase nebo balkoně.

Tímto způsobem ho můžete využít kdekoli v domě či bytě, ale také blízko oken. Jakmile dáte vanilkový extrakt na okna, mouchy vůbec nepoletí k vám domů. Ideálním místem je také odpadkový koš nebo místa, kde skladujete ovoce a zeleninu. Právě tato místa totiž mouchy přitahují nejvíce. Jakmile vanilku rozmístíte na klíčová místa svého domova, budete mít po starostech.

Doporučený článek:  Z dýně připravíme delikátní polévku, palačinky nebo muffiny

Domácí vanilkový sprej proti mouchám

Jestli chcete lokální řešení pro případy, kdy se mouchy dostanou do vaší blízkosti, vyrobte si domácí sprej. Smíchejte 100 ml vody a lžíci vanilkového oleje. Nalijte roztok do lahve s rozprašovačem a použijte jej vždy, když zaznamenáte mouchy ve svém prostoru. A skvělé je, že vanilkový olej funguje nejen na mouchy, ale také na komáry!

Zdroj: https://www.hunker.com/13406558/how-to-make-an-insect-repellent-with-vanilla-extract
.

Doporučené články