Kukuřičné klasy můžeme uvařit na čtyři jednoduché způsoby

Víte, co nesmí chybět v létě? Vařený kukuřičný klas! Tato lahodná pochutina je nabízena v různých fast foodech, na festivalech, ale také v obchodech. Většina lidí jí kukuřici uvařenou v osolené vodě s máslem, ale existuje daleko více způsobů. Příprava kukuřičného klasu není vůbec složitá. Nabízí se hned několik variant, jak na to. Nečekejme tedy a pojďme se podívat, jakými způsoby lze uvařit kukuřici, aby byla lahodná a nesmírně chutná.

Zlatá klasika

Ještě než přejdeme k alternativním způsobům vaření kukuřice, tak si ukažme klasický recept vaření ve vodě. Připravte si minimálně z poloviny naplněný hrnec vodou a přiveďte jej k varu. Před vložením kukuřici očistěte. Kukuřici poté vařte 6–7 minut a vyjměte ji děrovanou naběračkou. Kukuřici můžete jíst v takovém stavu nebo si ji okořenit či dochutit zvlášť.

Doporučený článek:  Živý plot zajistí na zahradě soukromí i stinný kout. Právě na podzim potřebuje největší péči

Mléko

Někomu se může zdát, že vaření kukuřice v mléce je žert, ale opravdu se nejedná o vtip. Princip je naprosto identický jako u klasického ohřevu ve vodě. S tím rozdílem, že smícháte vodu s mlékem v poměru 1 : 1. Nezapomeňte nejprve přivést k varu a až následně vložit klasy k vaření.

Zdroj obrázku: Freepik

Kukuřice v páře

Snadným způsobem je vaření kukuřice v páře. Stačí ji očistit, vložit do parního hrnce a přikrýt poklicí. Vařte kukuřici po dobu 10–15 minut a můžete ihned podávat na talíř. Před samotnou konzumací dodejte kukuřici šmrnc a chuť máslem nebo špetkou oblíbeného koření.

Doporučený článek:  Pěstování domácích okurek podpoří vhodná podpěra a přátelské rostliny v záhoně

Mikrovlnná trouba

Kukuřici můžete uvařit také v mikrovlnné troubě. Před samotným úkonem je samozřejmostí její očištění od veškerých nečistot. Vložte kukuřici na talíř a zakryjte vhodným poklopem. Stačí přidat 3 lžíce vody a vařit na nejvyšší výkon po dobu 5–7 minut. Po skončení programu vyjměte misku s kukuřicí, kterou si dochuťte opět podle svých vlastních potřeb a chuti.

Zdroj: https://www.jessicagavin.com/how-to-cook-corn-on-the-cob
.

Doporučené články