Zázrak mezi oleji: jedinečné složení lněného oleje posílí zdraví ve všech směrech

Lněný olej se získává z vylisovaných lněných semen a skrývá v sobě mimořádné vlastnosti. Je znám už léta, a jak se ukázalo, pravidelná konzumace tohoto tekutého zlata může pozitivně ovlivnit fungování našeho těla na dlouhou dobu.

Vlastnosti lněného oleje

Len je lidstvu znám již od starověku. Pochází z Blízkého východu, kde byl široce pěstovanou rostlinou. Když lněný olej přišel do Evropy, jeho vlastnosti ocenil sám Hippokrates a doporučil jeho použití pacientům, kteří bojovali s bolestmi břicha a průjmem. Oblibu si dále získal rychle v německé oblasti a odtud se rozšířil i do dalších zemí. Lněný olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, omega-6 kyseliny, omega-3 kyseliny a vitamín E.

Doporučený článek:  Turgorový test prozradí, zda pijeme málo vody a tělo je dehydratované

Není divu, že jeho působení má tak příznivý vliv na fungování lidského těla, a činí to dokonce holistickým způsobem. Přítomnost těchto prvků je nezbytná pro fungování některých procesů v lidském těle. Omega-3 a -6 kyseliny jsou například mimořádně důležité při podpoře funkcí mozku. Jsou také zodpovědné za práci oběhového systému a štítné žlázy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pití lněného oleje

Lněný olej se vyznačuje specifickou vůní a chutí, takže je vhodný i pro přidávání do jídel. Stojí za to však zahrnout do naší každodenní stravy a vychutnat si výsledky jeho použití. Můžete to udělat například pitím jako sirupu proti kašli, kdy jej dáte na čajovou lžičku. Doporučuje se používat lněný olej profylakticky denně v množství 2 až 5 polévkových lžic.

Doporučený článek:  V toustovači jde připravit i netradiční pokrmy. Vyzkoušejte omeletu nebo klobásu

Ukazuje se, že není bezvýznamné, zda pijeme lněný olej ráno, nebo večer či nalačno, nebo během jídla. Tento olej se doporučuje užívat ráno a nalačno. Tělo pak nemá žádné překážky v podobě strávené potravy, aby z oleje bralo jednotlivé chemické sloučeniny. Přestože má tento olej pozitivní a dlouhotrvající účinky, existuje skupina lidí, kteří by ho neměli pít. Jedná se například o lidi s podrážděnou sliznicí tlustého střeva.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/flaxseed-oil-benefits
.

Doporučené články