Zázrak mezi oleji: jedinečné složení lněného oleje posílí zdraví ve všech směrech

Lněný olej se získává z vylisovaných lněných semen a skrývá v sobě mimořádné vlastnosti. Je znám už léta, a jak se ukázalo, pravidelná konzumace tohoto tekutého zlata může pozitivně ovlivnit fungování našeho těla na dlouhou dobu.

Vlastnosti lněného oleje

Len je lidstvu znám již od starověku. Pochází z Blízkého východu, kde byl široce pěstovanou rostlinou. Když lněný olej přišel do Evropy, jeho vlastnosti ocenil sám Hippokrates a doporučil jeho použití pacientům, kteří bojovali s bolestmi břicha a průjmem. Oblibu si dále získal rychle v německé oblasti a odtud se rozšířil i do dalších zemí. Lněný olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, omega-6 kyseliny, omega-3 kyseliny a vitamín E.

Není divu, že jeho působení má tak příznivý vliv na fungování lidského těla, a činí to dokonce holistickým způsobem. Přítomnost těchto prvků je nezbytná pro fungování některých procesů v lidském těle. Omega-3 a -6 kyseliny jsou například mimořádně důležité při podpoře funkcí mozku. Jsou také zodpovědné za práci oběhového systému a štítné žlázy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pití lněného oleje

Lněný olej se vyznačuje specifickou vůní a chutí, takže je vhodný i pro přidávání do jídel. Stojí za to však zahrnout do naší každodenní stravy a vychutnat si výsledky jeho použití. Můžete to udělat například pitím jako sirupu proti kašli, kdy jej dáte na čajovou lžičku. Doporučuje se používat lněný olej profylakticky denně v množství 2 až 5 polévkových lžic.

Doporučený článek:  Mýty okolo diet se na nás valí ze všech stran. Tato pravidla ale zázračné zhubnutí nezařídí

Ukazuje se, že není bezvýznamné, zda pijeme lněný olej ráno, nebo večer či nalačno, nebo během jídla. Tento olej se doporučuje užívat ráno a nalačno. Tělo pak nemá žádné překážky v podobě strávené potravy, aby z oleje bralo jednotlivé chemické sloučeniny. Přestože má tento olej pozitivní a dlouhotrvající účinky, existuje skupina lidí, kteří by ho neměli pít. Jedná se například o lidi s podrážděnou sliznicí tlustého střeva.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/flaxseed-oil-benefits
.

Doporučené články