Víčko od oleje je chyba jen tak vyhodit. Šikovný trik předejde pohromě

Po otevření oleje se plastová zátka často automaticky vyhodí. Málokdo však ví, že tato zátka má funkci opakovaného použití. Díky své funkci může výrazně usnadnit vaření. Zabraňuje nehodám s příliš velkým množstvím oleje.

Rady ostatních hospodyněk

Tipy pro domácnost, které usnadňují život, jsou nyní velkým hitem. Snadno najdete triky, které vyřeší téměř každý problém. Tyto jednoduché tipy usnadňují úklid, zbavování se skvrn a nečistot a jsou velmi užitečné při vyhánění nežádoucích hostů, jako jsou mouchy, komáři nebo pavouci. Nelze popřít, že v mnoha případech jsou účinné a levné. Díky přístupu na internet můžete najít velké množství videí, která vám usnadní péči o domácnost.

Doporučený článek:  Keto dieta je oblíbená pro hubnutí, tělu může prospět

Obvykle se používají věci, které už pravděpodobně máte doma. Kromě toho existují triky a patenty, o kterých téměř nikdo neslyšel. Příkladem může být patent týkající se plastového víčka na oleji. Po otevření lahve samozřejmě okamžitě skončí v koši. Má však skrytou funkci, kterou stojí za to využít.

Zdroj obrázku: Freepik

Opakované použití

Olej se nachází v každé kuchyni. Používá se ke smažení, ale také k přípravě salátových zálivek. Uzávěr lahve s olejem zabraňuje rozlití, například při poškození nebo náhodném vyšroubování uzávěru. Většina lidí si myslí, že po otevření láhve úloha plastového uzávěru končí, a proto jej vyhodí do koše.

Doporučený článek:  Pohanková mouka nahradí pšeničnou ve všech směrech. Připravte dokonale nadýchané palačinky

To je však velká chyba, protože víčko lze použít opakovaně. Tímto způsobem můžete eliminovat problém náhodného nalití velkého množství oleje do připravovaných potravin. Stačí odklopit uzávěr a vrátit ho zpět do lahvičky. Otvor, kterým se olej vylévá, je mnohem menší. Tato metoda vám dává kontrolu nad dávkováním a umožňuje odměřit přesné množství potřebného oleje.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/olive-oil-pour-trick-tiktok-23169573
.

Doporučené články