Nakopněte svou imunitu: tyhle čtyři vitamínové bomby zaženou každé nachlazení

Na imunitě musíme neustále pracovat, pokud nechceme celou zimu ležet nemocní v posteli. Všechno je dáno životním stylem a potravinami, které jíme. Na podzim a během zimy můžete posílit svou imunitu také pomocí osvědčených domácích prostředků, které používaly již naše babičky. Připravte si tyto léčivé lektvary ve své kuchyni a užijte si zimu plnou pevného zdraví.

Lék z medu a zázvoru

Potřebovat budete 1/2 litru medu, 2 hlavy česneku, cca 10 cm kořene zázvoru a šťávu ze 2 citronů. Česnek oloupejte a každý stroužek nakrájejte na menší kousky. Oškrábejte zázvor a nakrájejte ho na menší kousky. Přidejte citronovou šťávu a rozmixujte. Přelijte do nádoby a přidejte med. Vše promíchejte. Vložte na 3 dny do lednice. Potom konzumujte 1–3 lžičky denně.

Grapefruit s kurkumou, česnekem a zázvorem

Připravte si 1 bílý grapefruit, 1 citron, 2–3 stroužky česneku, 1 oddenek kurkumy, 3–5 cm zázvoru, 3 lžíce medu a vodu. Očištěné citrusy oloupejte, rozdělte a odstraňte bílé části. Vložte do hrnce, přidejte prolisovaný česnek a nastrouhaný zázvor i kurkumu. Vše promíchejte, zahřejte (max. na 40 stupňů). V případě potřeby přidejte vodu. Vypněte sporák, přidejte med a nechte pár minut stát. Směs pijte nebo jezte lžičkou.

Doporučený článek:  Plněné pirohy masovou nádivkou zachutnají celé rodině. Dochutit je lze přesně podle představ
Zdroj obrázku: Freepik

Horký tymián s kurkumou a zázvorem

Potřebujete 3–4 lžíce sušeného tymiánu, 3 lžíce mleté kurkumy, 3–5 cm kořene zázvoru, 3 lžičky medu, citronovou šťávu a 1 litr vody. Zázvor oloupejte, nakrájejte na tenké plátky a vložte do hrnce. Přidejte tymián a kurkumu. Zalijte vodou, přikryjte a pomalu přiveďte k varu. Po vychladnutí přidejte med a citronovou šťávu. Při nemoci pijte několikrát denně proti kašli a rýmě.

Nálev z citronové trávy

Připravte si 3–5 ks citronové trávy (nebo 15 gramů sušené), 3 oddenky kurkumy, 3 cm kořene zázvoru, 5 zrnek kardamomu a 1 litr vody. Zázvor a kurkumu opláchněte a oškrábejte. Nakrájejte na tenká kolečka a vložte do hrnce. Přidejte citronovou trávu a drcená semínka kardamomu. Vše zalijte vodou z kohoutku, přikryjte a pomalu přiveďte k varu. Směs bude mít příjemnou vůni i chuť. Pomůže vám od bolesti hlavy a nachlazení.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/recipes-that-can-help-strengthen-your-immune-system/
.

Doporučené články