V toustovači jde připravit i netradiční pokrmy. Vyzkoušejte omeletu nebo klobásu

Toustovač je zařízení, které nezabírá mnoho místa v domácnosti. Je schopen nás zachránit v situaci, kdy rychle potřebujeme zahnat hlad. Ukazuje se, že je to dar z nebes, když nemáme čas vařit, ale chceme jíst něco teplého. Příprava křupavých sendvičů nebo toustů není jeho jediným účelem. Informace o dalších možnostech použití toustovače se dozvíte v tomto článku.

Podívejte se na toustovač z nové perspektivy

Sendviče se šunkou a sýrem zná každý. Jedná se o nekomplikovaný kulinářský um. Křupavý chléb a sýr se roztaví pod vlivem vysoké teploty. Můžete experimentovat s přísadami v závislosti na svých chuťových preferencích a obsahu chladničky. Skryté funkce toustovače objevíte, když se na něj podíváte v trochu širším kontextu.

Doporučený článek:  Zlaté mléko zahřeje v sychravých dnech, jeho orientální vůně zažene všechny chmury

Co nezvyklého lze připravit v sendvičovači?

Nemáte v oblibě připravovat nesnadné pokrmy hlavně z důvodu velkého množství špinavého nádobí? K tomuto receptu nebudete potřebovat hektolitry oleje na přípravu teplého jídla. To je zvláště důležité pro lidi, kteří pečlivě počítají kalorie. Přichází čas přejít k seznamu pokrmů, které připravíte pouze pomocí toustovače.

  • Volské oko

Jediné, co musíte udělat, je vyklepnout syrové vejce přímo do vyhřívané desky zařízení. Budete moci snadno ovládat stupeň jeho smažení, takže to vždy vyjde perfektně.

  • Omeleta

Smíchejte vejce v misce a přidejte své oblíbené koření. Pak nalijte na povrch toustovače. Za pár minut můžete usednout ke stolu.

Doporučený článek:  Obě strany hliníkové fólie mají praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik
  • Kukuřičná placka

To je vynikající alternativa pro lidi, kteří jsou znudění klasickými sendviči. Zabalte své oblíbené ingredience (zeleninu, sýr, klobásu, houby) do pšeničné nebo kukuřičné tortilly. Vložte do toustovače a zavřete víko. Teplé jídlo bude ideální na oběd nebo večeři.

  • Horké klobásy

Máte chuť na domácí párek v rohlíku nebo klobásu, která vám připomene letní večery strávené u grilu? Neváhejte ohřát tyto pochutiny v toustovači.

  • Horká zelenina

Saláty budou chutnat mnohem lépe, pokud do receptu zahrnete grilovanou zeleninu. Nemusíte však kupovat další vybavení do kuchyně. Můžete ji také připravit se skvělými výsledky v toustovači.

Doporučený článek:  Nejen sladké plody i pecky třešní jsou skvělé. Jednoduchým způsobem uleví od každé bolesti

Užitečné triky

Nemůžete se dočkat, až vyzkoušíte možnosti tohoto zdánlivě jednoduchého vybavení? Není divu! Musíte si však pamatovat několik pravidel. Za prvé nepoužívejte kovové příbory k obrácení nebo vyjmutí pokrmů z teflonového povrchu. Je snadné jej poškodit, což vede k nutnosti vyměnit toustovač za nový. Chcete-li zařízení chránit před nadměrnými nečistotami, vyložte jej papírem na pečení a poté na něj položte jídlo. To bude užitečné pro každého milovníka velkého množství sýra v pokrmech.

Zdroj: https://us.buydeem.com/blogs/recipes/things-you-can-make-with-your-toaster-not-just-bread
.

Doporučené články