V toustovači jde připravit i netradiční pokrmy. Vyzkoušejte omeletu nebo klobásu

Toustovač je zařízení, které nezabírá mnoho místa v domácnosti. Je schopen nás zachránit v situaci, kdy rychle potřebujeme zahnat hlad. Ukazuje se, že je to dar z nebes, když nemáme čas vařit, ale chceme jíst něco teplého. Příprava křupavých sendvičů nebo toustů není jeho jediným účelem. Informace o dalších možnostech použití toustovače se dozvíte v tomto článku.

Podívejte se na toustovač z nové perspektivy

Sendviče se šunkou a sýrem zná každý. Jedná se o nekomplikovaný kulinářský um. Křupavý chléb a sýr se roztaví pod vlivem vysoké teploty. Můžete experimentovat s přísadami v závislosti na svých chuťových preferencích a obsahu chladničky. Skryté funkce toustovače objevíte, když se na něj podíváte v trochu širším kontextu.

Doporučený článek:  Lepší než antidepresiva. Nakládané okurky prokazatelně zlepšují náladu, a to není vše

Co nezvyklého lze připravit v sendvičovači?

Nemáte v oblibě připravovat nesnadné pokrmy hlavně z důvodu velkého množství špinavého nádobí? K tomuto receptu nebudete potřebovat hektolitry oleje na přípravu teplého jídla. To je zvláště důležité pro lidi, kteří pečlivě počítají kalorie. Přichází čas přejít k seznamu pokrmů, které připravíte pouze pomocí toustovače.

  • Volské oko

Jediné, co musíte udělat, je vyklepnout syrové vejce přímo do vyhřívané desky zařízení. Budete moci snadno ovládat stupeň jeho smažení, takže to vždy vyjde perfektně.

  • Omeleta

Smíchejte vejce v misce a přidejte své oblíbené koření. Pak nalijte na povrch toustovače. Za pár minut můžete usednout ke stolu.

Doporučený článek:  Při sběru hub je zásadní dbát na bezpečnost
Zdroj obrázku: Freepik
  • Kukuřičná placka

To je vynikající alternativa pro lidi, kteří jsou znudění klasickými sendviči. Zabalte své oblíbené ingredience (zeleninu, sýr, klobásu, houby) do pšeničné nebo kukuřičné tortilly. Vložte do toustovače a zavřete víko. Teplé jídlo bude ideální na oběd nebo večeři.

  • Horké klobásy

Máte chuť na domácí párek v rohlíku nebo klobásu, která vám připomene letní večery strávené u grilu? Neváhejte ohřát tyto pochutiny v toustovači.

  • Horká zelenina

Saláty budou chutnat mnohem lépe, pokud do receptu zahrnete grilovanou zeleninu. Nemusíte však kupovat další vybavení do kuchyně. Můžete ji také připravit se skvělými výsledky v toustovači.

Doporučený článek:  Pražma je lahodná ryba, která dodá tělu důležité vitamíny a minerály

Užitečné triky

Nemůžete se dočkat, až vyzkoušíte možnosti tohoto zdánlivě jednoduchého vybavení? Není divu! Musíte si však pamatovat několik pravidel. Za prvé nepoužívejte kovové příbory k obrácení nebo vyjmutí pokrmů z teflonového povrchu. Je snadné jej poškodit, což vede k nutnosti vyměnit toustovač za nový. Chcete-li zařízení chránit před nadměrnými nečistotami, vyložte jej papírem na pečení a poté na něj položte jídlo. To bude užitečné pro každého milovníka velkého množství sýra v pokrmech.

Zdroj: https://us.buydeem.com/blogs/recipes/things-you-can-make-with-your-toaster-not-just-bread
.

Doporučené články