Turgorový test prozradí, zda pijeme málo vody a tělo je dehydratované

Nosíte s sebou neustále lahev s vodou? Pijete denně dost i v horkém počasí? Podle odborníků to snadno poznáte na svých rukách. Stačí provést jednoduchý test a uvidíte, jestli jste správně hydratovaní. Většina lidí během dne pije málo, protože počítají jako pití také kávu, čaj, sladké limonády nebo alkohol. Ve skutečnosti vás tyto nápoje dehydratují, takže je počítat nesmíte.

K čemu tělo potřebuje vodu?

Voda tvoří velký podíl našeho těla. Není proto zvláštní, že náš organismus potřebuje dostatečnou hydrataci, aby mohl správně fungovat. Voda je součástí všech buněk a tkání. Jakmile tělu budete dlouhodobě dodávat málo vody, poznáte to na svém zdraví i vzhledu. Voda totiž chrání některé orgány, přenáší živiny po celém těle, zlepšuje kognitivní funkce, ovlivňuje vzhled pokožky, zlepšuje vytrvalost a fyzickou kondici, reguluje tělesnou teplotu a mnoho dalšího.

Doporučený článek:  Ovoce do vyváženého jídelníčku patří. Pro psa ale může znamenat smrtelnou hrozbu
Zdroj obrázku: Freepik

Hydratační test, který zvládnete během pár vteřin

Chcete během chvilky vědět, jestli pijete dost vody? Není to vůbec těžké. Stačí, když si uděláte kožní turgorový test. Palcem a ukazováčkem chyťte kůži na hřbetu ruky a pár vteřin ji držte. Poté ji pusťte a přitom kůži pozorně sledujte. Jestli se navrátí ihned do původního stavu, jste dost hydratovaní. Jestli se vrací zpět pomaleji, měli byste vypít další sklenici vody, protože máte v těle málo vody a kůže je kvůli tomu méně pružná.

Doporučený článek:  Bílý povlak na čokoládě vyvolává obavy. Vzniká přitom z jednoduchého důvodu

Jak pít každý den více vody?

Odborníci říkají, že každý člověk by měl vypít asi 30 ml vody na kilogram tělesné hmotnosti. Podle toho si snadno spočítáte, kolik vody byste měli denně vypít. Zůstat hydratovaný není dnes vůbec jednoduché. Mnoho lidí na to zapomíná. Noste s sebou všude lahev s vodou, a to i po domě. Díky tomu si budete neustále připomínat, že máte pravidelně pít. Můžete si nastavit také časovač na telefonu, abyste pili v pravidelných intervalech.

Zdroj: https://www.health.com/news/skin-pinch-test-dehydration
.

Doporučené články