V některých zemích, například v Polsku, je tradicí připravovat boršč. Ale dokonce i zkušení kuchaři vědí, že příprava tohoto pokrmu nemusí být vždy snadná, zejména chceme-li, aby byla polévka přiměřeně kyselá. Někdy se na ní však objeví bílý povlak. Připravte si tradiční boršč s krásnou červenou barvou.
Tradiční polévka
Pro někoho je těžké představit si sváteční večeři bez tradičního červeného boršče. Příprava této chutné polévky je ale někdy spojená se skutečnými výzvami. Na přípravu boršče je dobré se předem připravit nakládanou řepou, která dodá polévce nezaměnitelnou chuť. Tu si připravíte jednoduše, ale bude vyžadovat delší dobu.
Vhoďte kilo nakrájené řepy do hrnce velkého 1,5 litru, přidejte česnek, koření, bobkový list a lžičku soli. Následně všechny tyto ingredience zalijte vodou tak, aby byly celé zakryté. Takto připravenou řepu zakryjte látkou a vložte na chladné a tmavší místo. Po dvou týdnech stání je kvašená řepa připravená. Vy si tak můžete díky tomuto základu připravit chutný boršč.
Buďte připravení
Někdy se však lehce stane, že řepa, kterou jsme naložili, se začne kazit. V procesu laktátové fermentace se namísto čiré fialové šťávy vytváří zakalená směs s viditelným bílým povlakem. Zatímco jemná pěna, která se objeví během procesu, je normální věcí, hrubší bílý povlak již kazí chuť řepy. V tomto případě se vytvořila pěna, která je škodlivá a nebezpečná pro naše zdraví.
Proto pokud se na vaší řepě objevila tato pěna, musíte celou várku zlikvidovat. Nesnažte se řepu zachránit mytím nebo přecezením. Neviditelné houby, které vznikly, jsou nebezpečné pro zdraví a jsou přítomny v celém obsahu. Existuje mnoho důvodů, které mohou pokazit tuto základní složku chutné polévky. Může to být vina nedobře umytého hrnce, část řepy možná trčela nad hladinou nebo jste řepu skladovali při vysoké teplotě. Proto stojí za to sledovat celý proces, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.
Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/beet-soup-recipe