Dezert z pánve pro všechny milovníky čokolády: tohle úžasné brownies si zamilujete

Ukázalo se, že lze připravit koláč na pánvi, který má vynikající chuť. Je to rychlé a tato příprava má skvělé výsledky. Po tomto dezertu se jen zapráší. Pokud patří brownies mezi vaše oblíbené dezerty, zbystřete. Klasických receptů na přípravu brownies je spousta, ale zkusili jste recept, podle kterého se připravuje tato chuťovka na pánvi? Díky tomuto receptu nemusíte předehřívat troubu, stačí vám pouze pánev, a za pouhých 20 minut vykouzlíte dezert, na který vaše rodina a přátelé dlouho nezapomenou. Jestliže máte všechny ingredience, pusťte se do práce.

Doporučený článek:  Rebarborový nápoj překvapí sladkokyselou chutí. Je skvělý do dezertu, koktejlů i samotný

Historie brownies

Tento známý čokoládový dezert vznikl již v roce 1893 v Chicagu. Většinou se jí rukama. Brownies si za poslední dobu získalo velkou oblibu i u nás. Skoro v každé kavárně nebo cukrárně ho můžete ochutnat. Brownies má mnoho podob, ale v jednom se shodují. Musí obsahovat čokoládu nebo kakao. Je to dezert především pro milovníky čokolády. Brownies je velmi sladký, proto se skvěle hodí k hořké kávě. Pokud se rozhodnete si tento dezert připravit doma, můžete sáhnout po dražších a zdravějších ingrediencích. Dezert získá trošku jinou chuť a nemusíte se bát o svou postavu.

Doporučený článek:  Ani ti nejlepší šéfkuchaři se neshodnou. My však víme, jak mleté řízky dovést k dokonalosti
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava brownies z pánve

Potřebné ingredience:

  • 1/3 kostky másla,
  • 1/3 hrnku třtinového cukru,
  • 2 lžíce kakaa,
  • 1/2 šálku mléka,
  • 1 vejce,
  • 1/2 šálku mouky,
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva.

Poleva:

  • 1 tabulka hořké čokolády,
  • 2 lžíce smetany.

Na pánev položte máslo a nasypte cukr. Jakmile se máslo rozpustí, přidejte kakao. Poté vše zalejte mlékem a přidejte vejce. Důkladně směs promíchejte. Přisypte mouku a prášek do pečiva. Po důkladném promíchání pánev přikryjte a smažte na mírném plameni zhruba 20–25 minut. Mezitím si můžete připravit polevu. Tabulku čokolády nalámejte do hrnce a přidejte smetanu. Míchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Jakmile je brownies hotové, přelejte ho polevou a můžete podávat.

Zdroj: https://www.biggerbolderbaking.com/perfect-skillet-brownies/
.

Doporučené články