Epsomská sůl je tajnou zbraní zkušených zahradníků. Úrodu ochrání před nenasytnými šneky i mšicemi

S obdobím teplých dní přichází také škůdci, kteří napadají rostliny a plodiny, které jsme na zahradě vysadili. Na mšice nebo šneky ale snadno vyzrajete pomocí epsomské soli, která patří mezi přírodní metody. Už nemusíte používat chemikálie nebo jiné prostředky, které by mohly ohrozit životní prostředí.

Nedejte škůdcům šanci a vyžeňte je ze zahrady

Proti šnekům můžete epsomskou sůl použít v případě, že ohrožují vaši úrodu. Někdy se této soli říká také hořká nebo anglická. Možná ji ještě tolik neznáte, ale pokud budete vědět, co všechno dokáže, budete jí mít doma zásoby a snadno se tak zbavíte nejen šneků nebo slimáků, ale také mšic. Tito škůdci snadno napadají rostliny, ze kterých chcete mít užitek.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo dodá orchidejím důležité živiny a sílu pro tvorbu květů

Hořká sůl je bez zápachu a má velké krystalky. Je podobná hrubé soli, která se používá především v kuchyni. Od sebe se liší hlavně složením, protože epsomská sůl je síran hořečnatý. Hodí se k tomu, abychom s ní ošetřili naše tělo, ale pomůže také na zahradě, kde vyřeší právě škůdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak epsomská sůl pomůže vaší zahradě?

Hořčík a síra jsou složky, které rostliny potřebují k tomu, aby se správně vyvíjely. Tyto látky ale mohou odradit hmyz a také snížit riziko nákazy houbovými chorobami. Epsomská sůl se používá také ve formě hnojiva, hodí se tak pro ty, kteří využívají hlavně alternativní metody. Ochráníte tím nejen svou zahradu, ale také životní prostředí. Epsomskou sůl tedy můžete nasypat na místa, kde se šneci nejvíce vyskytují.

Doporučený článek:  Křupavost nakládaným okurkám zajistí správně připravený nálev i způsob skladování

Vrstvou soli můžete posypat také okolí rostlin, protože pro slimáky budou takové vrstvy velkým soustem, přes které se nedostanou. Je to bariéra, kterou jen těžko překonají. Jestli chcete mít přípravek také proti mšicím, můžete si ho snadno vyrobit. Rozmíchejte dvě lžíce přípravku ve 4 litrech studené vody, nalijte do rozprašovače a můžete rostliny stříkat, kdykoliv uvidíte, že se kolech nich mšice vyskytují.

Zdroj: https://www.happysprout.com/gardening/epsom-salt-pests/
.

Doporučené články