Vyrazit do Polska na nákup byl omyl. Téměř nic jsme neušetřili a navíc dostali pokutu

Pokud jde o cenově výhodné nákupy, moje nedávná expedice do Polska mě bohužel zklamala. Očekával jsem, že si ušetřím, ale nakonec jsem zaplatil víc. A nemluvím tu jen o výdajích za zboží. K tomu všemu se přičetla i pokuta. Jak mohl tak slibný výlet skončit takhle?

Výprava začíná

Den, kdy jsme měli vyrazit, byl konečně tady. Cesta do Polska by neměla trvat déle než hodinu – je to jen něco přes 60 km. Naším cílem bylo oblíbené město Kudowa-Zdrój, které je hned za bývalým hraničním přechodem v Náchodě. Výlet nám plynul rychle a za chvíli jsme byli na místě.

Doporučený článek:  Jakými způsoby můžete zlepšit svou náladu?

Nákupní mise

Hlavním úkolem bylo navštívit dvě oblíbená obchodní centra – Biedronku a Lidl. Místo pečlivého plánování jsme si řekli, že prostě nakoupíme, co se nám zdá jako dobrý obchod. Ceny v zlotých jsme zamýšleli jednoduše přepočítávat násobením pěti.

Levné? Nevím, kde

Ano, některé produkty byly levnější než u nás. Ale byly i takové, které byly dražší nebo měly stejnou cenu. Akční letáky nabízely sice nějaké slevy, ale tak to je všude. Několik produktů nebylo v nabídce a jejich náhrady nebyly příliš výhodné. Moje konečné hodnocení? Možná by se nám to vyplatilo, kdybychom nakoupili věci na celý měsíc, ale pro běžné nákupy to stojí za starou bačkoru.

Doporučený článek:  5 zdravých návyků, které udrží imunitu silnou. Správný jídelníček a pravidelnost jsou klíčem ke zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

A teď ta pokuta…

Byl bych ochoten přehlížet menší rozdíly v cenách, ale co mě opravdu naštvalo, byla pokuta za parkování. Zdá se, že i když je parkování zdarma, musíte si vzít lístek a nechat jej za oknem auta. Bohužel, tohle jsme nevěděli. A tak se náš výlet do Polska stal nákladnějším, než jsme si kdy představovali. Opravdu si myslím, že bych měl přemýšlet dvakrát, než se vydám na další nákupní výlet za hranice.

Co se lidem vyplatí?

Kdybych kouřil jednu cigaretu od druhé a vybavoval se tabákem na měsíce dopředu, kdybych měl doma pultový mrazák který bych naplnil k prasknutí masem, asi by se mi tyhle nájezdy na Polsko vyplatili. Ale když vezmu v potaz, že bychom tam jezdili pravidelně jednou týdně na normální nákup, pro potraviny které během týdne sníme, nemá to smysl. Jak cenově, tak z hlediska ztráty času, když můžeme radši zajít do supermarketu, který máme pod panelákem. A ta kvalita? No nevím, žádný rozdíl jsem chuťově nepociťoval.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.
.

Doporučené články