Připravte na zahradní párty originální pohoštění z čerstvé zeleniny a ovoce

I když se léto pomalu chýlí ke konci, stále je čas posezení na zahradě, grilovaček i zahradních párty. Na podobné akce se hodí originální nápady na občerstvení. Chlebíčky nic nezkazíte, ale to je všední klasika, kterou najdete na každé akci, zejména v zimě.

Takové pohoštění vyžaduje fantazii a originálnost. Nejlepší je využít sezónních surovin. Nemusí se jednat o nic složitého. Využijte, co zrovna roste na záhonu.

Originální, lehké, zdravé

Na stole by neměla chybět čerstvá zelenina a ovoce na nejrůznější způsoby. Použijte rajčata, okurky, papriky, ředkve a hrachové lusky, zkrátka cokoliv, co zrovna najdete na zahradě. Vytvoříte tak praktické, lehké, zdravé, barevné a čerstvé občerstvení.

Doporučený článek:  Nenechte se odradit podzimním počasím a uspořádejte piknik
Zdroj obrázku: Freepik

Okurkové jednohubky jsou rychlé, zdravé a jednoduché na přípravu. Salátovou okurku nakrájejte na šikmé plátky, naskládejte na talíř nebo tác a na každý plátek naneste trochu pomazánky dle chuti. Nezapomeňte ozdobit petrželkou, strouhanou mrkví, olivou nebo třeba avokádem, jak je libo.

Soudkovým rajčatům odřízněte vršek, vydlabejte je a naplňte například sýrovou náplní nebo jogurtem či majonézou. Po naplnění přikryjte odříznutým vrškem. Můžete servírovat naaranžované souměrně v řadách za sebou. K rajčatům se hodí mozzarella, ozdobit je můžete bazalkou nebo olivami. Nakonec nezapomeňte pokapat olivovým olejem.

Doporučený článek:  Okurky lze vypěstovat i na malém balkonu. Stačí je hodit do pytle a čekat na úrodu

Sladké jednohubky

Grilování se nemusí omezovat jen na maso. V sezóně se na gril hodí také zelenina. Zejména paprika, lilek, rajčata nebo cuketa. Není to jen o zelenině. Lze grilovat také ovoce. Asi nejznámější je grilovaný ananas. Ale jde takto upravit také jahody, banány, jablka a další ovoce. Ugrilujte ovoce, na které je zrovna chuť, napíchejte na špíz, pokapejte javorovým sirupem nebo medem a dostanete ovocné jednohubky, které mohou sloužit také jako dezert.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/garden-party-recipes
.

Doporučené články