Ušetřete na tabletách do myčky. Z domácích surovin snadno vyrobíte vlastní

Myčka nádobí patří mezi spotřebiče, bez kterých bychom si už dnes nedovedli představit svůj život. Jsou totiž velkým šetřičem nejen času, ale také peněz. Víte, že můžete ušetřit také na drahých tabletách do myčky? Bez nich se nádobí neumyje dostatečně dobře. Vyplatí se tak vědět, jak si tablety vyrobit doma za použití levných surovin. Postup je snadný a zvládne ho každý.

Tablety snadno a rychle

Chcete si udržet pořádek v kuchyni? Možná je na čase, abyste si vyrobili tablety do myčky nádobí, protože tím nejen ušetříte, ale také vyrobíte dárek, který můžete darovat rodině nebo příbuzným. Mnoho domácností se dnes snaží snížit množství odpadu a právě výroba domácích čisticích prostředků patří mezi způsoby, jak můžete ulevit životnímu prostředí.

Doporučený článek:  Kompot ze sušeného ovoce skvěle doplní jídelníček. Na jeho výbornou chuť se vyplatí počkat

Na domácí tablety do myčky budete potřebovat:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • sklenici soli,
  • 1/2 hrnku kyseliny citronové,
  • sklenici vody,
  • formy na led.

Takové množství surovin vám bude stačit asi na 36 tablet. Jak začít s výrobou? Nejdříve si budete muset připravit jedlou sodu. Je třeba ji nasypat na plech a vložit do trouby asi na třicet minut na 200 stupňů. Občas ji promíchejte, aby se nepřipálila.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs snadno zamrzne v mrazáku

Ještě teplou sodu nasypte do misky, smíchejte s ostatními ingrediencemi a nezapomeňte na vodu. Směs bude pěnit, proto postupujte opatrně a suroviny přidávejte postupně. Suroviny postupně nasají vodu, a získáte tak směs, kterou snadno můžete nalít do formiček na led. Do jedné se vejde asi jedna lžička směsi.

Doporučený článek:  Domácí chléb z podmáslí je vláčný, nadýchaný a rychle hotový

Směs musíte do formiček nalít rychle, protože rychle tvrdne. Nechte v mrazáku asi půl hodiny, poté vyndejte a následně přesypte do nádoby, kterou pak budete moci uzavřít. Bude to nejlepší varianta, jak je uchovat delší dobu, aby neztratily svou funkčnost. Použít je můžete vždy, když budete chtít umýt nádobí.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/
.

Doporučené články