Oblíbený nápoj dětství můžeme pít každý den. Příznivě působí na cholesterol i cukrovku

Na snížení vysokého cholesterolu existuje mnoho osvědčených metod. Můžete do jídelníčku přidat určité potraviny, ale také nápoje. Jedním z nápojů, které vám pomůžou proti cholesterolu a milují je také děti, je kakao. Musíte ovšem zvolit nezpracované kakao, ze kterého si budete denně dělat vynikající nápoj a pravidelně ho konzumovat. Co vám přinese obyčejné kakao?

Kakao pro snížení cholesterolu

Kakao je jedním z potravinářských výrobků, které mají schopnost snížit LDL (špatný) cholesterol. Zjistili to vědci prostřednictvím studie. Účastníci pili kakao každý den po dobu jednoho měsíce. Předtím i potom šli na testy na stanovení hladiny cholesterolu i jiných prvků. U všech účastníků během měsíce LDL cholesterol výrazně poklesl.

Doporučený článek:  Superpotravina z podzimní zahrady: arónie posílí organismus před zimou, skvěle působí ale po celý rok

Kakao pro snížení rizika cukrovky

Vědci zjistili, že kakao není dobré jen proti cholesterolu. Zvládne také snížit riziko cukrovky. Pokud budete pít kakao pravidelně, zvýší citlivost tkání na inzulín. To ovlivňuje množství flavanolů, které pozitivně stimulují metabolismus glukózy. Snižují hladinu antioxidačního stresu, který je také velmi důležitý pro správné hubnutí. A budete mít lepší také koncentraci, paměť a budete méně unavení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit vynikající a zdravé kakao?

Lahodné kakao jste si jistě uměli připravit i jako malé děti. Klíčem pro doopravdy zdravé kakao je to, abyste v obchodě sáhli po nezpracovaném produktu. Navíc vám dáme možnost, abyste si připravili stejné kakao, které pili účastníci vědecké studie. Potřebovat budete 40 gramů přírodního kakaa a 500 ml horkého mléka (odtučněného nebo polotučného).

Doporučený článek:  Přípravky z lékárny jsou zbytečné. Při bolesti žaludku pomohou oblíbené bylinky a koření

Jestli chcete vyzkoušet něco trochu jiného nebo nechcete pít každý den k snídani to samé, můžete vyzkoušet veganskou variantu tohoto nápoje. Zvolte některé z rostlinných mlék, která najdete v obchodě. Místo kravského mléka můžete použít rýžové, mandlové, ovesné nebo kokosové. Nápoj díky tomu bude mít zcela jinou chuť a bude stále velmi zdravý.

Zdroj: https://healthyeating.sfgate.com/benefits-unsweetened-cocoa-powder-5662.html
.

Doporučené články