Domácí zmrzlina přijde k chuti nejen v létě. Připravte si svou oblíbenou během pár minut

Domácí zmrzlině se nevyrovná ta kupovaná, to ví každý, kdo si ji někdy doma připravil. Potom už nikdy nebudete chtít jinou. Můžete si jí udělat nespočet druhů, z jogurtu nebo jen ovocné sorbety. Navíc máte jistotu, že do ní dáváte pouze čerstvé suroviny a žádná zbytečná éčka nebo jiné chemické lahůdky. Představíme několik receptů, které si oblíbíte.

Zmrzlina pro děti i diabetiky

Zmrzlinu si doma můžete vyrobit nejen bez cukru nebo smetany, ale také bez dalších přísad, které jsou ve zmrzlině zbytečné. Domácí zmrzlina je dezertem, který si můžete vyrobit z oblíbených surovin, mnoha druhů ovoce, ale také si můžete připravit tučnější z čokolády nebo smetany. Někteří si raději dají ovocný sorbet, který si mohou dopřát i diabetici.

Doporučený článek:  Kupované brambůrky jsou nezdravé. Domácí zeleninové lupínky se připraví snadno v troubě

K výrobě takové zmrzliny budete potřebovat pouze oblíbené ovoce a také nádoby na výrobu nanuků. Jestliže se rozhodnete pro smetanovou zmrzlinu, její výroba bude trochu delší, ale rozhodně to také bude stát za to. Jestliže máte doma zmrzlinovač, máte napůl vyhráno, protože příprava bude rychlejší. Jak si ale domácí zmrzlinu vyrobit bez tohoto přístroje?

Zdroj obrázku: Freepik

U zmrzliny je důležitá kvalitní smetana

Klasickou zmrzlinu si můžete vyrobit pomocí smetany, která by měla být vysoce kvalitní. Potřebujete smetanu s vysokým obsahem tuku, zároveň ale nesmí obsahovat bakteriální kultury. Samotnou přípravu zmrzliny začněte tím, že do hrnce nalijete 200 ml smetany, přidáte 65 g cukru a zahřejete na mírném ohni. Až bude cukr rozpuštěný, přidejte zbytek smetany, 200 ml mléka a promíchejte.

Doporučený článek:  Nakládaná cibule získá pikantní a nakyslou chuť, recept je snadný

Pokud máte zmrzlinovač, můžete směs nalít do něj a vložit do lednice. Pokud ho nemáte, dejte směs do mrazáku a každou půl hodiny nádobu vyndejte a promíchejte obsah. Zmrzlina pak bude hotová do čtyř hodin. Zmrzlina bez smetany je o něco zdravější, protože obsahuje pouze ovoce. To si můžete zvolit pokaždé jiné a mít tak zmrzlinu na každý den jinou.

Zdroj: https://afoodloverskitchen.com/homemade-ice-cream-recipes-for-the-ice-cream-maker/
.

Doporučené články