Snídaně dodá energii do celého dne

Snídaně je pro mnoho lidí základem celého dne a není divu. Pokud se nasnídáte dvě hodiny po probuzení, nastartujete nejen své tělo, ale také mozek. Budete se lépe soustředit nejen na práci. Jaké snídaně jsou ale vhodné a patří do zdravého životního stylu? Mnozí si myslí, že zdravé snídaně jsou složité na přípravu. Když víte, jak na to, můžete si spoustu času naopak ušetřit.

Snídaní můžete dodat tělu až třetinu kalorií

Snídaně bývá opravdu základem celého dne. Pokud se nasnídáte, tělu tím dodáte základní živiny a nastartujete metabolismus, který přes noc odpočívá. Lidé, kteří pravidelně snídají, mají menší riziko, že dostanou cukrovku nebo další typy nemocí. Máte kreativní práci nebo se potřebujete často učit? Snídani byste neměli vynechávat. Jaké snídaně jsou ale vhodné? Ukážeme vám, jak si je připravit snadno a rychle.

Doporučený článek:  Dieta nemusí být utrpení. Při správné skladbě jídel si ji lze dokonce i užít

Míchaná vejce patří mezi nejoblíbenější snídaně. Jsou velmi jednoduchá na přípravu a můžete si jich dopřát, kolik budete chtít. Ochutit si je můžete solí, pepřem nebo bylinkami, k nim se hodí přidat hromadu zeleniny nebo kvalitní uzeninu a máte snídani, která doplní tuky, bílkoviny a další makroživiny. Vejce si můžete uvařit také naměkko nebo natvrdo.

Zdroj obrázku: Freepik

Diabetici se nemusí vzdávat sladkých snídaní

Lidé milují také sladké snídaně, mezi které patří například ovesná kaše s ovocem nebo ořechy. Vločky obsahují nejen vitaminy, ale také minerály. Vláknina zlepšuje trávení, zrychluje metabolismus a vločky jsou vhodné také pro ty, kteří mají cukrovku. Pokud vločky zařadíte do jídelníčku, dojde k poklesu hladiny cukru. Ideální „sladkostí“ do vloček je právě ovoce, které je k dostání po celý rok.

Doporučený článek:  Prošlé potraviny se nedoporučují jíst, mohou být nebezpečné pro zdraví

Protože někteří lidé snídají a celý život žijí ve spěchu, staly se oblíbené také ovocné nebo zeleninové koktejly. Jsou snadné na přípravu a v cestovním hrnku si je tak můžete vypít také v autě při cestě do práce. Avokádo pak patří mezi produkty, které obsahují zdravé tuky a také vitamin C nebo E. Játra i střeva vám poděkují, protože zabráníte zácpě.

Zdroj: https://www.nhs.uk/healthier-families/recipes/breakfast/
.

Doporučené články