Bezlepková dieta může být vhodná pro každého. I pro toho, kdo nemá intoleranci na lepek

Ohledně bezlepkové diety koluje mnoho mýtů. Tato dieta je založená na vyloučení obilných produktů a na vaše tělo to bude mít zásadní vliv. Neznamená to ale, že tato dieta bude nudná nebo budete jíst produkty, které vám nechutnají. I taková dieta může být velmi přínosná, a to nejen pro vaše tělo. Připravit si můžete spoustu lahodných pokrmů, které si zamilujete. Jaké mýty kolují právě o této dietě?

Bezlepková dieta nemusí být za trest

Intolerance lepku může být velkým problémem. Postihuje až 6 % obyvatel. V takovém případě bohužel existuje pouze jediné východisko, a to omezení lepku. Celiakii nebo intoleranci lepku bohužel nejde v současné době vyléčit, proto je nutné dodržovat dietu, abyste odstranili první příznaky. Jedná se o dietu, která vylučuje z jídelníčku mnoho potravin.

Doporučený článek:  Podmáslová dieta pročistí organismus a pomůže zhubnout

Při bezlepkové dietě se budete muset vzdát některých oblíbených potravin. Chléb, těstoviny nebo jídlo z rychlého občerstvení bude tabu, pokud si budete chtít tělo dát do pořádku. I mnoho těch, kteří nemají intoleranci na lepek, volí bezlepkovou dietu, která jim pomůže s hubnutím. Okolo této diety ale koluje spoustu mýtů.

Jaké mýty můžete slyšet o bezlepkové dietě?

Lepek se vyskytuje hlavně v obilných výrobcích. Bohužel se ale vyskytuje také v potravinách, ve kterých byste vůbec neřekli, že může být. Uzeniny, polotovary nebo jogurty jsou jen některými z nich. Lidé s celiakií by lepek vůbec jíst neměli, bohužel se občas objevují informace, že to ničemu nevadí. Není to ale pravda. Lepek může takovým osobám velmi ublížit – objevit se mohou hlavně žaludeční problémy.

Doporučený článek:  Díky prezidentské dietě lze zhubnout za týden až 6 kilogramů. Odborníci kroutí nevěřícně hlavou

Bezlepková dieta primárně není na hubnutí, protože na trhu můžete najít spoustu druhů potravin, kterými můžete nahradit cukrovinky nebo jiná nezdravá jídla. Navíc i v rámci této diety můžete vytvořit velmi zajímavé pokrmy, které vám budou chutnat a rozhodně se vyplatí je alespoň vyzkoušet. Třeba právě v této dietě najdete smysl, a i když se bezlepkové potraviny mohou jevit jako drahé, stojí to za to.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/is-gluten-free-healthy/faq-20348653
.

Doporučené články