Sáčky na zip pomohou se zavlažováním rostlin a usnadní vaření

Sáčky na zip můžete využít nejen na potraviny, které se pak dají jednoduše zamrazit, ale také je můžete využít i na jiné věci. Usnadní vám například pořádek v domácnosti, protože se do nich vejdou malé i větší věci, které byste jinak ztratili. Praktické sáčky ale můžete využít také jako pomůcku při vaření. Že nevíte, jak na to? My vám to ukážeme.

Na co jsou vhodné sáčky na zip?

Tyto sáčky jsou většinou vyrobené z polyethylenu, který je odolný nejen vůči prachu, ale ani se do takových sáčků nedostane žádná vlhkost. Vhodné jsou tak nejen na potraviny. Nahoře mají sáčky zip, který nepropustí nic. Můžete je využít nejen k zamrazení masa nebo knedlíků, ale budou se hodit i při samotném vaření nebo je použijete na zahradě. Ukážeme vám, proč se vám doma bude hodit větší množství těchto sáčků.

Doporučený článek:  Mrkvové hnojivo dodá toulcovce na jaře energii k růstu a tvorbě květů

Ze sáčků si můžete vyrobit dávkovač vody. Je to velmi jednoduché a taková vychytávka vám může ušetřit několik minut denně. Nejdříve si odstřihněte 20 cm nitě, provlékněte jehlou a udělejte smyčky na obou stranách. Potom udělejte díru ve středu dna sáčku. Provlékněte nit tak, aby zůstal pouze uzel. Sáček naplňte vodou a zip uzavřete. Ten pak dejte do květináče, nit se musí dotýkat země. Bude fungovat jako spojka mezi zeminou a vodou. Díky tomuto triku můžete jet klidně na dovolenou a květiny budou zavlažované.

Doporučený článek:  Bylinky a listovou zeleninu udrží správné skladování déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Sáčky se hodí i na kostky ledu

Samotné sáčky můžete použít například na kostky ledu. Ty pak přiložíte na bolavá místa, třeba při bolesti zubů nebo na bolavé koleno. Můžete dokonce použít drcený led, protože ani ten se ze sáčku nedostane, pokud ho pevně uzavřete. Snadno se tak můžete zbavit i kruhů pod očima.

A dalším způsobem využití je při vaření. Můžete si pomocí sáčku vyrobit skvělou vaječnou omeletu. Dejte dovnitř sáčku tři vejce, přidejte zeleninu, uzeninu a koření. Promíchejte a sáček uzavřete. Poté sáček můžete dát na chvíli do lednice nebo ho hned vhodit do hrnce s vroucí vodou. Získáte omeletu, která bude absolutně bez tuku.

Zdroj: https://blog.monouso-direct.com/14-uses-of-zip-bags/
.

Doporučené články