Vejce mohou vydržet čerstvá až měsíc. Při špatném skladování se rychle mění v hrozbu

Mnoho lidí miluje chuť vajec a mají doma vždy zásobu. Bohužel většina lidí tento produkt do lednice ukládá špatně, čímž zkracují trvanlivost vajec a riskují vlastní zdraví. Když se naučíte pár jednoduchých pravidel, vejce vám vydrží v lednici dlouho a nebudete se muset obávat, že byste kvůli nim měli zažívací problémy. Jak na skladování vajec v lednici?

Nejlepší způsob pro skladování vajec

Většina ledniček má ve dveřích speciální prostor, který je určený pro vejce. Z toho důvodu si také mnoho lidí myslí, že je to pro ně ideální místo. Opak je pravdou. Nejlepší místo pro uložení vajec je ve střední polici v lednici. Dveře totiž neustále otvíráme, čímž se k produktům dostává teplý vzduch a neustále se mění teplota. To může výrazně ovlivnit kvalitu vajec. Na to musíte dávat pozor, pokud nechcete riskovat závažné zdravotní problémy.

Doporučený článek:  V lednici má vše své místo. Při správném skladování vydrží potraviny déle čerstvé

Největší chyby, kterých se lidé dopouští

Při skladování vajec lze udělat nejrůznější chyby. Uložení do dveří lednice není jediným prohřeškem. Vejce byste neměli ukládat ani vedle aromatických produktů, protože mohou absorbovat silné vůně. Většina lidí to dělá, ale pro prodloužení jejich čerstvosti byste je také měli ukládat tupým koncem dolů. Skladujte je ve speciální nádobě a před uložením do lednice je nikdy nemyjte. Mohou se rychleji zkazit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho vám vejce vydrží v lednici?

Syrová vejce můžete v lednici skladovat až měsíc. Potom uplyne jejich datum spotřeby a mohou být závadná. Venku mimo lednici byste je přitom měli skladovat maximálně pár hodin. Do lednice můžete uložit také vařená vejce bez skořápky, která vám vydrží maximálně jeden den, když je necháte ve vhodné nádobě. Před konzumací je nezapomeňte opařit a důkladně si umýt ruce.

Doporučený článek:  Všechny kosti z ryby zmizí díky jednoduchému kroku. Citronová šťáva se o ně postará

Vejce jsou také vhodná ke zmrazení, ale musíte oddělit žloutek od bílku a zmrazit je odděleně. Do žloutku se vyplatí přidat trochu soli nebo cukru. Tímto způsobem (ve dvou samostatných nádobách) můžete vejce skladovat v mrazáku až šest měsíců.

Zdroj: https://www.realsimple.com/food-recipes/shopping-storing/food/egg-storage-mistakes
.

Doporučené články