Různé druhy brambor vynikají jinou chutí nebo texturou

Brambory jsou jednou z nejoblíbenějších zelenin na světě a jsou využívány v mnoha kulinářských tradicích po celém světě. Existuje mnoho druhů brambor s různými chutěmi, texturami a použitím. V následujícím článku se podíváme na některé z nejběžnějších druhů brambor a jejich charakteristické vlastnosti.

1. Russet (Idaho): Russet brambory jsou možná nejznámějším druhem brambor v Severní Americe. Mají drsnou kůru a bílou dužinu. Russety jsou ideální pro smažení, pečení a vaření bramborových kaší, protože mají vysoký obsah škrobu a nízký obsah vlhkosti.

2. Red Bliss (Red Potatoes): Red Bliss brambory mají hladkou červenou kůru a bílou dužinu. Jsou obvykle menší a mají jemnější texturu. Jsou ideální pro přípravu bramborových salátů, smažených brambor nebo vaření na páře.

Doporučený článek:  Nepečené dorty jsou oblíbené. Nabízejí mnoho variant a připraví je i začátečník

3. Yukon Gold: Yukon Gold brambory jsou známé svým hladkým, světle žlutým povrchem a krémovou dužinou. Mají bohatou chuť a jsou vhodné pro vaření bramborových kaší, pečení nebo na smažení.

4. Fingerling: Fingerling brambory jsou menší, obvykle se nazývají podle svého tvaru, který připomíná prsty (fingerling v angličtině). Mají bohatou chuť a texturu a jsou skvělé pro pečení, grilování nebo přidání do směsi smažených brambor.

Zdroj obrázku: Freepik

5. Purple (Blue) Potatoes: Purple brambory mají sytě fialovou nebo modrou kůru a fialovou dužinu. Jsou známé svým výrazným vizuálním efektem a mají chuť podobnou tradičním bramborům. Jsou vhodné pro vaření, pečení nebo přípravu bramborových salátů.

Doporučený článek:  Rajče s okurkou jsou populární kombinací, naše zdraví za ni ale nepoděkuje

6. All Blue: All Blue brambory mají tmavě modrou kůru a modrou dužinu. Jsou výrazné a mají bohatou chuť. Mohou být použity podobně jako purple brambory pro různé kulinářské účely.

7. Adirondack Blue: Adirondack Blue brambory mají fialovou kůru a dužinu, ale jejich chuť je mírně sladší než u jiných modrých brambor. Jsou vhodné pro vaření, pečení nebo přípravu bramborových salátů.

8. Kennebec: Kennebec brambory mají hladkou kůru a bílou dužinu. Jsou univerzální a mohou být použity pro vaření, pečení nebo smažení.

Doporučený článek:  Superpotravina za pár korun: lněné semínko je vitamínová bomba pro zdraví i krásnou pleť

Každý druh brambor má své vlastní charakteristické vlastnosti a chutě, což umožňuje různým druhům bramborů excelovat v různých typech pokrmů. Při výběru bramborů pro vaše recepty můžete hrát s jejich texturou, chutí a vizuálním efektem, aby byly vaše pokrmy co nejzajímavější. Brambory jsou skvělou základní surovinou, která se hodí do mnoha různých jídel a může obohatit vaši kulinářskou kreativitu.

Zdroj: https://potatogoodness.com/potato-types/
.

Doporučené články