Jedno jablko denně je klíčem ke zdraví. Skvělé je samotné i jako sladký dezert

Jablko – to je pojem, který zná každý. Ovoce, které je kulaté, může mít zelenou, žlutou nebo červenou barvu a je kyselé nebo sladké. Jablka milují především děti, pro které je to rychlá a chutná svačinka. Navíc je vhodná i pro ty, kteří chtějí zhubnout. Dostatek vitaminů a obsah vlákniny povzbudí organismus a doplní energii. Jablko, to není jen symbol plodnosti a lásky.

Jablko do vašeho těla dostane mnoho látek

Jablko je symbolem lásky, plodnosti, ale také vyjadřuje bohatství. Ne náhodou ho má ve znaku například značka Apple, jejíž produkty patří mezi nejprodávanější na celém světě. Nakonec najdete ho také jako symbol Ameriky, kromě sochy Svobody je národním pokladem jablečný koláč. Co se týče historie, Isaacu Newtonovi například spadlo jablko na hlavu a v ten moment objevil gravitační zákon.

Doporučený článek:  Brambory zná celý svět. Korea má vlastní bramborák, v Chile se promění v kalorickou bombu

Čím je ale jablko charakteristické? Obsahuje nejen vitaminy, ale také vlákninu, pektiny nebo betakaroten. Je to surovina, kterou koupíte v obchodech po celý rok, zároveň si ji můžete snadno vypěstovat na zahradě. Nejen jablko, ale především slupka obsahuje cenné vitaminy C, A nebo K. Vláknina pomáhá udržet střeva v dobré kondici a navíc dobře zasytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablko můžete jíst syrové nebo ho upéct

Pečená jablka jsou skvělou pochoutkou nejen pro děti, ale také pro dospělé. Jablka jsou skvělou svačinkou, využít je můžete nejen do ovocných salátů, ale také do pečení dezertů. Výborná je také jablečná šťáva. Pektiny, které jablka obsahují, odstraňují cholesterol. Konzumací jablek se dostanete rychleji do formy, protože jsou vhodná i do redukční diety. K tomu hydratují a nemusíte se bát zánětů a infekcí.

Doporučený článek:  Ananas je vhodný do redukčního jídelníčku, v konzervované formě se nedoporučuje diabetikům

Jablečný ocet můžete použít nejen zevnitř, ale také zvenku. Jablečné slupky mohou pomoci od unavených očí, ocet můžete přilít do koupele nebo si s ním opláchnout vlasy. Jedním jablkem denně můžete svému zdraví hodně pomoci.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-apples
.

Doporučené články