Rodina z Brna: „Chorvatsku s vlastním jídlem dáváme po deseti letech sbohem. Nevyplatí se to, letíme do Turecka.“

Deset let to trvalo, než jsme konečně zjistili, že Chorvatsko není ideální destinací pro dovolenou. Vždy jsme si mysleli, že když pojedeme sami, naším autem, s vlastním jídlem a občas si něco dáme na ulici nebo v restauraci, ušetříme. I když se nám známí často smáli, my jsme byli přesvědčeni, že je to pro nás nejdostupnější dovolená. Teď jsme si vzali do ruky kalkulačku.

Už se to nevyplatí

Benzín do auta, dálniční známky, k tomu samozřejmě zásoby jídla a pití, konzumace na místě. A k tomu ubytování. Dále nutnost připravovat si jídlo sami, s čímž souvisí i mytí nádobí a další nepopulární věci. Dá se říci, že jak z hlediska financí, tak z hlediska nějaké dovolenkové pohody se tohle už nevyplatí. Po deseti letech jsme dali Chorvatsku sbohem.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou má překvapivě praktické využití. Uložit sem plechy je chyba

Byl to rituál

Po celých deset let, rok co rok, to byl takový rituál. Žena dělala nákupní seznam, kupovala jídla, zavařovala guláše a smažila řízky. Muž se zase staral o to, aby bylo auto v dobrém stavu, měli jsme dálniční známky a povinnou výbavu. A myslím, že tenhle rituál má zajetý mnoho rodin. Měli by s tím ale přestat, protože Chorvatsko se prostě už nevyplatí. Neříkáme, že to stále nemusí vyjít nejlevněji, když jste extrémně spořiví, ale o něčem takovém už dovolená není. Zvláště když stačí dát navíc jen pár stovek.

Doporučený článek:  Krmení psa jednou denně může skončit i fatálně. Pejsci potřebují úplně jiný režim
Zdroj obrázku: Freepik

Turecko je jasná volba

Když jsme si spočítali, kolik jsme nechali v Chorvatsku za dva týdny, což byla částka, která byla mezi 35 a 40 tisíci, byli jsme hodně překvapeni tím, jak se vlastně jídlo, ubytování i náklady na cestu nastřádají. O to více nás zarazilo, že za nějakých 45–50 tisíc můžeme pro svou čtyřčlennou rodinu mít Turecko, samozřejmě v hlavní sezoně.

Ano, je to dražší, ale ten komfort. Nasedneme do letadla, po vystoupení nás odvezou k hotelu, kde nám každý den budou uklízet. Jídla budeme mít, že se pod ním stoly budou prohýbat. A tohle všechno celých 10 dní. Když vezmu v potaz, že je to oproti Chorvatsku jen o 2,5 tisíce na člena domácnosti více, je škoda, že jsme takto neprozřeli dříve.

Doporučený článek:  Nenechte se odradit jeho kyselou chutí. Jablečný ocet je poklad, který posílí zdraví celého těla

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.

.

Doporučené články