Rodina Dvořákových: Vyrazili jsme do Polska za levnými nákupy. Skoro nic jsme neušetřili a v obchodech ztráceli nervy

Všude se píše, jak se v Polsku ušetří na potravinách. Realita a osobní zkušenost jsou ale opravdu odlišné. To nám potvrdila rodina Dvořákových. Ti se rozhodli vyrazit na nákupy k našim sousedům. Právě proto, aby ušetřili. A podle jejich příspěvku se vraceli značně zklamaní.

Podle letáků

Je to stejné jako u nás. Některé věci se vyplatí více, jiné méně, další vůbec. Musíte, stejně jako v tuzemských marketech, jet podle letáků. Rozhodně to není o tom, že vše, co koupíte, bude levnější. Takže jsme vlastně nakoupili více to, co nám předložil leták, než to, co jsme sami chtěli.

Doporučený článek:  Pro hydrataci v létě je klíčový správný výběr tekutin

S kalkulačkou v ruce

Další věc je, že při nákupech jsme museli mít neustále v ruce kalkulačku a přepočítávat, na kolik vyjde zboží v českých korunách. Jeli jsme do Polska na nákupy primárně z úsporami, takže jsme chtěli nakoupit skutečně levněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Honem na internet

Cenu jsme si u každého zboží přepočetli na naše české koruny. A v tu chvíli jsme museli ještě na internet, porovnat si, o kolik je zboží levnější než v tuzemském obchoďáku. A ne, nebyli jsme jediní, stejně jako my tam s mobilem v ruce chodil skoro každý. A také mluvili česky.

Doporučený článek:  Orální onemocnění může mít mnoho podob. Úlevu při bolesti a podráždění přinesou i domácí prostředky

Šílené prostředí

Naším místem nákupu se stala Biedronka v obci Kudowa-Zdrój. Prostředí tohoto obchodu je naprosto šílené. Parkoviště plné aut s českou značkou, uličky v obchodě narvané lidmi a ucpané paletami. Neustálý hluk, strkání, někdy i hádky. Byli jsme rádi, že jsme byli brzy pryč.

Úspora? Ne taková, jak jsme čekali

Když vezmeme zboží z letáku, tak ano, bylo levnější než u nás. Jiné potraviny ale byly nastejno, nebo dokonce dražší. Abychom ale byli objektivní, něco nám z úspor pochopitelně ukrojil měnový kurz, něco jsme museli dát za cestu dlouhou pár desítek kilometrů. K tomu promarněný čas. Takže náš závěr? Polsko na nákupy – poprvé a naposled. Ale asi jsme jediní, co má tento názor, podle toho, jak narvané košíky jsme na parkovištích viděli.

Doporučený článek:  Nejen sladké plody i pecky třešní jsou skvělé. Jednoduchým způsobem uleví od každé bolesti

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářů Michala a Martiny D., redakčně zkráceno a upraveno.

.

Doporučené články