Místo po kávě sáhněte ráno po kakau. Těšit se můžete na příval energie a pevné zdraví

Milovali jste v dětství hrnek hřejivého kakaa? Tak se k němu znovu vraťte! Budete překvapení, jaký dobrý vliv bude mít tento nápoj na vaše zdraví. Vypijte si u snídaně šálek kakaa a budete zdravější. Jde totiž o jednu z nejzdravějších potravin na světě. Obsahuje přes 800 sloučenin (vitamíny, antioxidanty, stopové prvky), které chrání před nemocemi. Co pro vás může kakao udělat?

Posiluje zdraví těla

V první řadě kakao posiluje oběhový systém a chrání srdce. Antioxidanty bojují proti volným radikálům, chrání srdeční sval a zabraňují tvorbě krevních sraženin. Stejně tak kakao uvolňuje křeče a třes očních víček. Dokáže to díky velkému množství dobře vstřebatelného hořčíku.

Doporučený článek:  Pivo odmítám, radši si dám panáka tvrdého alkoholu. Nechci být totiž opilý

Díky hořčíku také posiluje nervový systém a budete lépe reagovat na stres. Kakao posiluje dobré bakterie v trávicím systému. Tato vlastnost omezuje rozvoj škodlivých a patogenních bakterií. Urychluje také peristaltiku střev a chrání před rakovinou trávicího traktu.

Zdroj obrázku: Freepik

Chrání před nemocemi

Možná vás to překvapí, ale kakao chrání před demencí. Urychluje průtok krve v cévách, takže je mozek lépe prokrvený. Antioxidanty chrání mozkové buňky, což podporuje prevenci demence i Alzheimerovy choroby. Velkou výhodou kakaa je, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi, i když je sladké.

Doporučený článek:  Alergie na vejce se může projevit kdykoli. Při těchto příznacích je namístě vyhledat lékaře

Kakao má nízký glykemický index. To znamená, že nezvyšuje glukózu v krvi. Dodá vám hodně energie a pít ho mohou i diabetici. Lžíce kakaa obsahuje asi 45 kcal. Kakao obsahuje kofein (mnohem méně než káva) a theobromin. Užijete si proto koncentraci, energii a povzbuzení.

Podporuje dobrou náladu

Jednou ze složek kakaa je také tryptofan. Jde o látku, která se podílí na tvorbě serotoninu, kterému se říká hormon štěstí. Po vypití kakaa se proto budete cítit uvolnění, plní energie a šťastnější než předtím. Kromě toho ale obsahuje také melatonin, který vám pomůže velmi dobře usnout.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cocoa-powder
.

Doporučené články