Mango osvěží a dodá vitamíny, koktejl mango lassi podpoří trávení a imunitu

Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů podporujících zdraví. Má oválný tvar a měkkou, sladkou, šťavnatou dužinu. Mango je stále populárnější. To je dobře, protože je velmi zdravé. Podívejte se, jak jíst mango a co dobrého si z něj můžete připravit.

Posiluje imunitu i zrak

Mango pochází z jižní Asie a pěstuje se v mnoha tropických zemích, například v Indii, Thajsku, Mexiku a Brazílii. Jeho slupka hraje barvami od zelené přes žlutou až po červenou. Zralé mango je šťavnaté a sladké. Ale s konzumací se nesmí čekat příliš dlouho, když je staré, je příliš vláknité.

Doporučený článek:  Recept na švestkový kompot, který doplní vitamíny během chladných dnů

Obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které mají příznivý vliv na lidské zdraví. Patří mezi ně vitamíny C, A, E, stejně jako betakaroten, draslík, hořčík, vláknina a kyselina listová. Kromě toho má nízký obsah kalorií a tuku. Podporuje imunitu, zlepšuje zrak, posiluje srdce, játra a mozek. Pomáhá trávení. Glykemický index je 51. Jeho konzumace by se ale měli vyvarovat lidé trpící urolitiázou způsobenou šťavelanem vápenatým, protože v dužině ovoce jsou oxaláty. Mango může také způsobit alergické reakce u lidí, kteří mají alergii na pyl břízy a pelyňku.

Doporučený článek:  Kuřecí placičky k obědu nebo večeři: Zasytí a zachutnají všem
Zdroj obrázku: Freepik

Chutné občerstvení

Ovoce lze zpracovat různými způsoby. Je ideální do ovocných salátů, jogurtů, smoothie nebo dezertů. Hodí se k masu a rybám, výborná je sladce kořeněná omáčka z manga a chilli. Nejoblíbenějším použitím ovoce je ale nápoj zvaný mango lassi. Jedno omyté mango oloupejte a nakrájejte na kousky. Vložte do mixéru. Přidejte sklenici studeného mléka, kelímek vychlazeného přírodního jogurtu, špetku kardamomu a několik kostek ledu. Rozmixujte na homogenní hmotu. Mango lassi je hotové. Je balzámem pro trávicí systém, posiluje imunitu a zároveň tvoří chutné občerstvení. Přidáním kardamomu je ještě zdravější. Mango lassi byste neměli sladit, ale kdo má rád sladší koktejly, může přidat trochu medu.

Zdroj: https://pipingpotcurry.com/mango-lassi/ https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-mango
.

Doporučené články