Řeřicha nabije tělo zdravím. Na parapetu vyroste už za sedm dní

Řeřicha je pro mnoho lidí synonymem pro Velikonoce. Je to nenápadná rostlina, která v sobě skrývá řadu cenných látek, které zlepší funkci organismu. Proto bychom ji měli zařadit do svého jídelníčku, a to hlavně v případě, že trpíme chudokrevností nebo čekáme dítě. Jaké vlastnosti má tato rostlina a jak si ji snadno vysadit na okenním parapetu?

Co je to vlastně řeřicha a proč je vhodná pro naše tělo?

Rostlina patří mezi brukvovité a má kořenitou chuť a také výraznou vůni. Lodyha řeřichy je větvitá a může dorůst do výšky až 70 centimetrů. Najít ji můžete na loukách nebo lesních stanovištích. Používá se jako příloha k salátům nebo jiným pokrmům, existují také druhy, které se pěstují jen jako okrasné rostliny. Můžete si ji vysadit do květináčů i na zahradu.

Doporučený článek:  První šediny vyděsí každou ženu. Po chemii sahat nemusíte, přirozenou barvu obnoví známá bylinka

Rostlina je plná cenných látek, které ovlivní naše zdraví. Mezi největší patří vitaminy C, K, A nebo E, které posílí imunitní systém a mají také antioxidační vlastnosti. Draslík, selen nebo vápník jsou také její součástí. Díky těmto látkám bude váš organismus skvěle fungovat. A k čemu je tedy řeřicha vhodná? Doporučuje se těm, kteří trpí anémií. Právě díky obsahu železa posílíte své tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky obsahu kyseliny listové je vhodná pro těhotné ženy

Jestli máte v plánu hubnout, řeřichu byste měli vyzkoušet. Díky obsahu kyseliny listové je vhodná také pro těhotné ženy, protože pozitivně ovlivňuje vývoj plodu. Řeřichu si můžete také vysadit na zahradě. Budete potřebovat pouze semena, vatu, vodu a plastovou nádobu. Do misky dejte vatu, aby pokryla celé dno.

Doporučený článek:  Domácí bylinná mast uleví při bolesti kloubů i zad. K výrobě postačí pouhé dvě ingredience

Postupně pak přilévejte vodu a počkejte, až ji vata nasákne. Nasypte dovnitř semena řeřichy a přitlačte je k vatě. Semínka by měla být rovnoměrně uspořádána. Celou nádobu pak postavte na parapet, kam svítí slunce. Denně zalévejte a poté přebytečnou vodu vylévejte. Po několika dnech se objeví klíčky a již po týdnu můžete řeřichu konzumovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/watercress-benefits#TOC_TITLE_HDR_7
.

Doporučené články